شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۹

 به گزارش حوزه سینما باشگاه خبرنگاران به نقل از سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ “رامین مهمانپرست” در خصوص سینمای ایران و همکاری‌های…

 به گزارش حوزه سینما باشگاه خبرنگاران به نقل از سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ “رامین مهمانپرست” در خصوص سینمای ایران و همکاری‌های دو جانبه ایران و لهستان مواردی را مطرح نمود و بعد از معرفی اعضای هیات ایرانی، فیلم گناهکاران به کارگردانی فرامرز قریبیان به نمایش درآمد که با استقبال عموم همراه بود.
 
روز سه شنبه حجت‌اله ایوبی رییس سازمان سینمایی ملاقاتی در ساختمان تلویزیون لهستان (TVP) با ژولیوس براون رییس تلویزیون های دولتی لهستان داشت. در این نشست که تعدادی از مدیران تلویزیون لهستان نیز حضور داشتند، مدیر بخش  بین‌الملل موسسه رسانه‌های تصویری و رایزن فرهنگی ایران در ورشو،ایوبی را همراهی کردند.
 
در این جلسه، براون توضیحاتی را در خصوص تلوزیون های دولتی لهستان، کیفیت برنامه‌ها تولیدی و چگونگی پخش آنها د شبکه های مختلف ارائه داد و به بیان وضعیت تولید، بودجه های تولید فیلم های لهستانی، چگونگی همکاری های دو جانبه و نحوه پخش فیلم های خارجی پرداخت.
 
در ادامه ایوبی، در خصوص شبکه های مختلف سیما و وضعیت تولیدات سینمای ایران توضیحاتی را ارائه داد و در زمینه همکاری های مشترک با لهستان، اعزام کارشناسان لهستانی برای آشنایی بیشتر با سینمای ایران پیشنهاداتی را مطرح کرد.
 
در پایان این نشست، هیات ایرانی بازدیدی از پشت صحنه سریال “دوران شرافت” داشتند.
 
در ادامه سفر ایوبی و هیات همراه به ورشو و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، روز چهارشنبه گذشته بازدیدی از مدرسه سینمایی ووج خواهند داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.