پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۱

سلامت نیوز:مادرها باید مراقب باشند که همراه با نوزادشان نخوابند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت «دیلی میل»، آمار نشان می…

سلامت نیوز:مادرها باید مراقب باشند که همراه با نوزادشان نخوابند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت «دیلی میل»، آمار نشان می دهد در انگلیس و ولز، روی هم رفته هر سال 250 کودک بر اثر «سندروم مرگ ناگهانی نوزاد» جان خود را از دست می دهند و مسوولان در تلاش هستند با آموزش دادن به مادران و هشدار درباره اینکه همراه با نوزاد خواب شان نبرد، این تعداد مرگ و میر را کاهش دهند.

کارشناسان می گویند باید تمام والدین از ارتباط بین خوابیدن همراه با نوزاد و مرگ ناگهانی نوزادهایی که کمتر از یک سال سن دارند، مطلع شوند؛ به خصوص اگر پدر و مادر سیگاری باشند یا از دارو استفاده کنند.

نوزادانی هم که زودتر از موعد به دنیا می آیند یا وزن شان موقع تولد کم است، بیش از بقیه در معرض خطر هستند. پرفسور مارک بیکر در این باره هشدار می دهد:«اینکه کنار نوزاد خواب تان ببرد، چه توی تخت باشد و چه روی صندلی یا کاناپه، خطرناک است. لازم است که همه پدر و مادرها و پرستارها درباره رابطه بین مرگ ناگهانی کودک زیر یک سال و به خواب رفتن در کنار او آگاه باشند؛ به خصوص اگر والدین الکل می خورند، دارو مصرف می کنند یا فرزندشان را در معرض دود تنباکو قرار می دهند.»

او اضافه کرد، هنوز عامل دقیقی که مورد قبول همه باشد، برای سندروم مرگ ناگهانی کودکان پیدا نشده است.

منبع:سلامانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.