یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۵۶

خروپف یا‌‌ همان آپنهٔ تنفسی علاوه بر مشکلات قلبی می‌تواند خطرات بسیار جدی برای سلامت افراد ایجاد نماید. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران…

خروپف یا‌‌ همان آپنهٔ تنفسی علاوه بر مشکلات قلبی می‌تواند خطرات بسیار جدی برای سلامت افراد ایجاد نماید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران در جدید‌ترین تحقیقات خود دریافته‌اند افرادی که مبتلا به مشکل آپنهٔ خواب یا به عبارتی خروپف در طول خواب هستند تا ۳۴ درصد بیشتر از سایر افراد احتمال دارد به بیماری سرطان مبتلا شوند.

گفتنی است، پژوهشگران علت این امر را کمبود دریافت اکسیژن از سوی بافت‌های بدن در این افراد می‌دانند که می‌تواند منجر به رشد تومورهای سرطانی در آنها شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پزشکان این نتایج را با بررسی بر روی افراد داوطلب مبتلا به سرطان و پیگیری وضعیت خواب آنها و میزان اکسیژن دریافتی در هنگام خواب بدست آورده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، آپنه انسدادی خواب یک بیماری است که سبب قطع تنفس در طول خواب می‌شود در این حالت بافت نرم و عضلات در ناحیه گلو تنگ شده، سبب مسدود شدن راه تنفسی به میزان حداقل ۱۰ ثانیه می‌شود.

آپنه تنفسی می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند سکته قلبی، مغزی، افسردگی، دیابت و اضافه وزن در افراد شود.

کار‌شناسان به مبتلایان به این مشکل توصیه می‌کنند برای انجام معاینات پزشکی دقیق‌تر هر چه سریع‌تر به پزشک متخصص برای استفاده از راهکارهای درمانی نوین مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.