شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به اهمیت موضوع گفتگوی تفصیلی با ” سیروس رضایتی ” مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان درباره…

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به اهمیت موضوع گفتگوی تفصیلی با ” سیروس رضایتی ” مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان درباره وضعیت توسعه زیرساخت های ارتباطی استان و شبکه ملی اطلاعات انجام داده ایم که آنچه می خوانید حاصل این گفتگو است.

مهر: تفاوت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با شرکت زیرساخت ارتباطات چیست ؟

رضایتی: فناوری محصول علم و تفکر بشر است که برای رفاه و توسعه انسان ها به کار می‌رود و از دو قسم اختصاصی و عمومی تشکیل شده که  

فناوری اختصاصی از آن یک سازمان و یا یک بخش بوده و فناوری عمومی محصولی است که در همه اداره‌ها، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف از آن استفاده می‌شود و فناوری ارتباطات و اطلاعات از این نوع است.

 و در همه شئون زاین فنوری در زندگی انسان‌ها رسوخ کرده و نقش آفرین است به همین دلیل به آن در همه جهان بهای زیادی داده شده که متولی آن در کشور ایران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وزارت پست، تلگراف و تلفن با ساختار قدیمی خود نمی‌توانست توسعه مناسبی را رقم بزند بر این اساس با ایجاد تغییراتی اساسی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبدل گشت.

از طرفی دیگر این وزارتخانه به تنهایی نمی‌توانست توسعه مورد نیاز را ایجاد کند بر این اساس از ظرفیت‌های بخش خصوصی بهره‌گیری شد که شرکت مخابرات ایران با این رویکرد به بخش خصوصی واگذار شد و با وجود این، بخش خصوصی می‌تواند در همه امور اجرایی این وزارتخانه دخیل باشد.

بدنه چابک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سه بخش شرکت ارتباطات زیرساخت ، سازمان فناوری اطلاعات و نیز سازمان تنظیم مقررات رادیویی که بر عملکرد بخش خصوصی نظارت می‌کند، تشکیل شده است.

درر همه استان‌ها یک اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات باید ایجاد می‌شد که این نهادهای دولتی و بخش خصوصی را که در این راستا فعالیت می‌کنند زیر پوشش خود قرار دهد و هماهنگی مناسبی میان این بخش‌ها ایجاد کند.

مهر: با گسترش دنیای ارتباطات نیاز به سرویس‌های ارتباطی از جمله اینترنت، مخابرات، پست و دیگر سرویس‌های فناوری اطلاعات محسوس است، بفرمایید که سرویس‌های ارتباطی در گیلان چه وضعیتی دارند؟

رضایتی: سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات دو نوع مختلف هستند که سرویس‌های ارتباطی بیشتر از بستر شبکه مخابراتی بهره‌مند می‌شود اما سرویس‌های فناوری اطلاعات از بستر اینترنت استفاده می‌کند.

در بستر سیستم‌های ارتباطی شرکت‌هایی فعالیت می‌کنند که شرکت مخابرات با مدیریت تلفن ثابت از جمله آنهاست و این در حالیست که خدمات سرویس‌های ارتباطی سیار را چند شرکت مانند همراه اول، ایرانسل و رایتل  تأمین می‌کنند.

در گیلان یک میلیون و 50 هزار شماره تلفن ثابت فعال است که 43 در صد جمعیت استان را زیر پوشش خود قرار داده در واقع از هر 100 نفر 43 نفر دارای تلفن ثابت هستند.

این در حالیست که ضریب نفوذ کشوری در بخش تلفن ثابت 37  در صد بوده و از نظر کیفیت نیز در صد مکالمات موفق صادره و وارده در جایگاهی بالاتر از متوسط کشوری قرار دارد.

در حوزه ارتباطات سیار شرکت همراه اول یک میلیون و 650 هزار شماره فعال را مدیریت می کند که از ضریب نفوذ و 70 در صدی برخوردار بوده اما متوسط ضریب نفوذ کشوری 50 در صد است .

این شرکت جاده‌های اصلی استان‌ها به طور مناسبی زیر پوشش خود قرار داده یعنی 99.42 درصد جاده‌های اصلی گیلان زیر پوشش شرکت همراه اول قرار دارد و تنها 90 در صد جاده‌های اصلی کشور از خدمات این شرکت بهره‌مند می‌شود.

علاوه بر این 89 در صد جاده‌های فرعی گیلان زیر پوشش شرکت همراه اول بوده و نسبت به میانگین کشوری در جایگاه بالاتری قرار دارد.

عملکرد شرکت همراه اول از نظر کیفیت مکالمات به نسبت خوب ارزیابی می‌شود که در مقایسه با آمار کشوری رتبه بهتری دارد.

ایرانسل دومین شرکتی است که در حوزه ارتباطات سیار فعالیت می‌کند و تعداد خطوط دائمی و اعتباری این شرکت که به مردم استان واگذار شده حدود 850 هزار شماره با ضریب نفوذ 34 در صدی است و با میانگین کشوری برابری می‌کند این در حالیست که 33 در صد جاده‌های اصلی و فرعی استان را زیر پوشش خود قرار داده است.

شرکت رایتل نیز خدمات نسل سوم را در جامعه ارائه می‌کند که حدود پنج هزار و 600 شماره را در گیلان با ضریب نفوذ 2.2 درصد واگذار کرده که این میزان نسبت به میانگین کشوری پایین است.

امید می‌رود که با گذشت زمان شرکت رایتل نیز مانند شرکت همراه اول و ایرانسل بتواند جایگاه خود را در میان استان‌های دیگر کشور ارتقا دهد و خدمات گسترده‌ و مناسب‌تری به مردم ارائه دهد.

بحث رومینگ ملی از جایگاه مهمی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار بوده که به زودی در گیلان فعال خواهد شد که در این باره شرکت‌های ارتباطات سیار با یکدیگر همکاری تنگاتنگ خواهند داشت.

درواقع این طرح برای خدمات‌رسانی به جامعه اجرا خواهد شد که در آن در بحث آنتن دهی شرکت‌های مورد نظر از ظرفیت های یکدیگر بهره می گیرند و با اجرای این طرح از سوی دولت پوشش جمعیتی و جاده ای تا حدود زیادی کامل می شود.

مهر: فراهم کردن بسترهای زیرساختی تا چه میزان خدمات سرویس های ارتباطی را ارتقا می دهد؟

رضایتی: با توجه به اینکه برخی از سرویس ها با مشکلاتی روبرو هستند که بخشی از آن به دلیل وضعیت نا مناسب زیر ساخت‌هاست، در بخش هایی مانند فناوری اطلاعات پهنای باند مناسبی وجود ندارد بر این اساس انجام فعالیت‌های بزرگ روندی کند دارد.

شبکه ملی اطلاعات طبق برنامه پنجم توسعه باید تا پایان 94 اجرایی شود بر این اساس بستر مورد نیاز برای همه سرویس‌های فناوری اطلاعات آماده می‌شود.

مهر: شبکه ملی اطلاعات در گیلان چه وضعیتی دارد؟

رضایتی: هم‌اکنون  سرویس‌های فناوری اطلاعات تقریباً با میانگین کشوری فاصله زیادی ندارد به‌عنوان مثال تعداد کاربران اینترنت پرسرعت یک میلیون نفر در استان با ضریب نفوذ حدود 40  در صد  بوده و از میانگین کشوری که 46 در صد بوده پایین‌تر است.

به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب در این بخش کاربران تمایل زیادی به تعداد از این خدمات را ندارند که در آینده با اجرای پروژه ملی “تدبیر” در سراسر کشور و گیلان سرعت بستر فعالیت ها و خطوط توسعه می‌یابد.

مهر: چند در صد نیاز کاربران از طریق شبکه ملی اطلاعات و چند در صد از طریق اینترنت رفع می‌شود؟

رضایتی: شبکه ملی اطلاعات و اینترنت دو مسئله جدا از هم نیستند در واقع سازمان‌های گیلان هر کدام از یک شبکه اختصاصی بهره‌مند هستند به‌عنوان مثال اداره کل آموزش و پرورش استان از یک شبکه اختصاصی اطلاعات یا همان اینترانت بهره‌مند است که واحدهای مربوطه خود را زیرپوشش قرار می‌دهد.

 علاوه‌بر این اگر سازمان‌هایی مانند ثبت اسناد، ثبت احوال و غیره نیز از این ظرفیت بهره گیری کنند حجم عظیمی از شبکه‌های اختصاصی اطلاعات  در استان ایجاد می‌شود که ارائه خدمات را ضعیف می‌کند.

شبکه ملی اطلاعات در واقع همگان را تنها با ایجاد یک مرکز داده از یک شبکه بهره‌مند می‌سازد تا کاربران در داخل این شبکه، شبکه‌های اطلاعاتی خود را ایجاد کنند.

مهر: آیا شبکه ملی اطلاعات محدودیت‌هایی را برای کاربران به وجود می‌آورد؟

رضایتی: با وجود شبکه‌ای ملی اطلاعات در تمامی فعالیت‌های داخل کشور مانند ثبت نام برای دریافت یارانه که از اینترنت استفاده می‌شود نیازی به استفاده از آن وجود ندارد.

اما برخی از کاربران نیز که نیازمند برقراری ارتباط با خارج از کشور هستند به سمت شبکه اینترنت هدایت می‌شوند که در این راستا ترافیک اینترنت نیز کاهش خواهد یافت.

شبکه ملی اطلاعات ارتباط کاربران با درون و بیرون از کشور را ساماندهی می کند که افزایش سرعت مطلوب از مزایای آن است.

مهر: با وجود این مسئله آیا والدین می‌توانند استفاده از یک شبکه مورد نظر را برای فرزندان خود در نظر بگیرند و بهره گیری از اینترنت را برای آنها محدود کنند؟

رضایتی: بله با انجام این طرح خانواده‌ها می‌توانند به‌طور مستقیم با شبکه ملی اطلاعات در ارتباط باشند و بخش‌هایی را که با اینترنت در ارتباط است مسدود کنند.

مهر: برای رسیدن به فناوری‌های ارتباطی توسعه یافته در روستاها چه اقدام‌هایی انجام داده‌اید؟ چند در صد از مناطق روستایی گیلان از زیرساخت‌های ارتباطی برخوردار هستند؟

رضایتی: هنگامی که بخش خصوصی متولی  شرکت مخابرات شد تمایل زیادی برای سرمایه‌گذاری در روستاها به دلیل عدم بازگشت سرمایه نداشته بر این اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هر ساله اعتبارات  مناسبی را برای توسعه آی. سی. تی در روستاها اختصاص می‌دهد تا به شرکت مخابرات و شرکت‌های بخش خصوصی  برای انجام پروژه‌های آی. سی. تی روستایی کمک کند.

از هزار و 971  روستای دارای سکنه گیلان حدود هزار و 870 روستا بالای 20 خانوار است که از این  تعداد هزار و 791 روستا دارای تلفن خانگی هستند و 79 روستای باقیمانده نیز از این خدمات در سال جاری بهره‌مند خواهند شد.

همچنین  برخی از روستاها که از نبود شبکه برق رسانی رنج می‌برند از داشتن خط تلفن ثابت محروم هستند که در صورت برقدار شدن می‌توانند به دارندگان خطوط تلفن  ثابت بپیوندد.

علاوه بر این 801 روستای گیلان زیر 20 خانوار است که  680 روستا از ارتباطات تلفنی بهره‌مند هستند و 121 روستای باقیمانده هم در سال 93 از خدمات ارتباطاتی برخوردار می‌شوند.

همچنین 54 روستای استان دارای اینترنت پر ظرفیت هستند این در حالیست که در سال جاری هزار و 61 روستا هم به دارندگان این خدمت می پیوندند.

مهر: ارتباطات سیار مانند تلفن همراه در برخی از مناطق گیلان هنوز از پوشش دهی مناسبی برخوردار نیستند اداره کل ارتباطات و فناوری استان برای رفع این مشکل چه اقدام‌هایی در دستور کار خود قرار داده است؟

رضایتی: رومینگ ملی یکی از اقدام های موثر است که با پوشش بیش از 90 در صدی 20 تا 30 در صد مشکلات موجود از میان خواهد رفت این طرح در شش ماهه نخست سال جاری در گیلان اجرا می‌شود.

مهر: با توجه اینکه ورود به شبکه جهانی اینترنت خطرات را متوجه دستگاه‌ها، ارگان‌های دولتی و کاربران دیگر می کند اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مقابله با آن چه اقدام‌هایی را می‌تواند انجام دهد و در این زمینه چه میزان موفقیت کسب کرده ‌است؟

رضایتی : با ایجاد شبکه ملی اطلاعات که دارای لایه‌های امنیتی است امنیت تقریبی در این شبکه به‌وجود می‌آید.

همچنین سازمان‌هایی که علاوه‌بر ارتباط با شبکه ملی اطلاعات از اینترنت استفاده می‌کنند باید از سیستم مدیریت امنیت اطلاعات برخوردار باشند که با کمک شرکت‌های دانش بنیان می‌توان از خطرات ناشی از اینترنت جلوگیری کرد.

شرکت‌های دانش بنیان هم باید از سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات گواهینامه آموزش و مشاوره دریافت کنند که در گیلان دو شرکت دارای گواهینامه آموزش هستند و دو شرکت نیز مراحل اخذ گواهینامه را طی می‌کنند و دو شرکت هم در بخش مشاوره خدمات موردنظر را به سازمان‌ها و کار بران ارائه می‌دهند.  

در پارک علم و فناوری گیلان یک آزمایشگاه امنیت اطلاعات مستقر است که هرگونه نرم‌افزاری را می‌تواند آزمایش کند تا از امنیت آن اطمینان حاصل شود.

علاوه بر این دانشگاه ها وارد میدان شده اند و اگر مرکز مورد نظری که در این راستا در استان ایجاد می شود بتواند تاییدیه مورد نیاز را اخذ کند با ایجاد پروژه‌های امنیتی بزرگ، استان از نظر امنیتی  پوشش داده می شود.

مهر: شبکه ملی اطلاعات چه امکانات و سرویس‌هایی را می‌تواند در اختیار کاربران قرار دهد؟

رضایتی: شبکه ملی اطلاعات علاوه بر اینکه کیفیت سرویس‌ها را بالا می‌برد هزینه ها را نیز کاهش می‌دهد و توان ارائه سرویس‌های جدید مانند تلویزیون اینترنتی را دارا است.

این سرویس که در شش شهر به‌طور آزمایشی ارائه شده در بستر اینترنت قرار دارد و مردم نیز می‌توانند در برنامه‌های آن دخیل باشند درواقع این تلویزیون‌ها می‌توانند ارتباطی دوسویه را میان مخاطب و صداوسیما برقرار کنند همچنین مدیریت اجرای در تلویزیون اینترنتی را شرکت سروش رسانه بر عهده دارد.

در شبکه ملی اطلاعات همه افراد جامعه باید دارای پرونده سلامت باشند پزشکان مربوطه با مراجعه به آن از وضعیت سلامتی بیمار خود آگاهی یابند.

به گزارش مهر، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از اداره‌ های نوپا در گیلان بوده که حدود 15 ماه است به عنوان دستگاهی حاکمیتی، ناظر، هدایت کننده و برنامه‌ ریز در حوزه آی. سی. تی و سیاست‌ های ابلاغی وزارت ارتباطات در استان فعالیت می‌ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.