دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۰۰

کنسرت گروه “مهرآهنگ” به سرپرستی و خوانندگی ایمان مبرزه شب گذشته (یکشنبه) در هنرسرای خورشید برگزار شد که با استقبال زیاد علاقه‌مندان به…

کنسرت گروه “مهرآهنگ” به سرپرستی و خوانندگی ایمان مبرزه شب گذشته (یکشنبه) در هنرسرای خورشید برگزار شد که با استقبال زیاد علاقه‌مندان به موسیقی سنتی همراه بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، دومین دوره جشنواره موسیقی غیررقابتی اصفهان به مناسبت هفته نکوداشت اصفهان در هنرسرای خورشید با اجرای کنسرت گروه مهرآهنگ افتتاح شد.

یکشنبه شب در ساعت 20:30 اولین کنسرت از کنسرت‌های دومین جشنواره موسیقی غیررقابتی اصفهان اجرا شد که با استقبال بسیار زیاد علاقه مندان به موسیقی سنتی همراه شد به طوری که تمام صندلی‌های سالن اجرای موسیقی پر شده بود.

گروه موسیقی “مهرآهنگ” باتشویق حضار به روی سن آمدند، تشویق‌هایی که رنگ “مهر” داشت و برای “آهنگ” و موسیقی بود.

نوازنده‌ها سازهایشان را برای اصفهان کوک کردن و تصنیفی از مولا نا سالن را پر کرد.محسن جزی، نوازنده تنبک با چشمانی بسته در دنیای موسیقی سیر می‌کرد.

علی وطن خواه نیز با طنین دفش شوری فراوان در سالن ایجاد کرد. پس از نشاطی که با دف وطن خواه در سالن ایجاد شد کمانچه ، تار، عود ، نی، سنتور، تنبک و دف مهر آهنگیان در هم آمیختند تا صدای ایمان مبرزه شور شاعرانه قیصر امین‌پور را به مشتاقان حاضر در سالن هدیه کند:سراپا اگر زرد و پژمرده ایم / ولی دل به پاییز نسپرده‌ایم

“در ادامه بهار دلکش” از عارف قزوینی و “آتش دل” با شعری از حسن صدر سالک و آهنگسازی عبدالحسین برازنده و “آتشی در سینه دارم جاودانی” از سروده‌های حسین پژمان بختیاری به دنبال هم اجرا شد.

قطعه بیاد ماندنی “به اصفهان سروده ملک‌الشعرا بهار خاطره‌ها را در سالن زنده کرد تا صدای دست‌های حاضران گوش سالن را پر کند.

در انتهای این شب پر نوا نیز شعر کریم فکور« “من که فرزند این سرزمینم / در پی توشه ای خوشه چینم”» که دستان هنرمند روح الله خالقی جان آهنگین بدان بخشیده است حسن ختام شب مهر آهنگ شد.

ایمان مبرزه پس از پایان این برنامه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: اجرای این کنسرت در دو بخش انجام شد، بخش اول که اجرای قطعاتی از نوازندگان و بخش دوم اجرای قطعاتی که حال و هوای بهاری داشت و قطعه ای مربوط به اصفهان بود.

وی با اشاره به اینکه این قطعات در هنرسرای خورشید و به مناسبت نکوداشت اصفهان اجرا شدند، افزود: با اجرای این گونه برنامه ها می توان جوانان هنرمند اصفهانی را برای حضور در گروه های موسیقی تشویق کرد.

سرپرست گروه مهرآهنگ تاکید کرد: متاسفانه در حوزه موسیقی مشکلات مالی و عدم استقبال از برنامه ها باعث می شود بسیاری از جوانان با استعداد از آن کناره گیری کنند.

وی همچنین اضافه کرد: این اجرای کنسرت هشتمین کنسرتی بود که با این گروه انجام گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.