سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۸

سلامت نیوز: عضو هیات مدیره نظام پرستاری اصفهان گفت: نوبت کاری پرستاران هنوز بر مبنای حقوق مصوب سال ۸۷ محاسبه می‌شود. «عبدالحمید سطوت»…

سلامت نیوز: عضو هیات مدیره نظام پرستاری اصفهان گفت: نوبت کاری پرستاران هنوز بر مبنای حقوق مصوب سال ۸۷ محاسبه می‌شود.

«عبدالحمید سطوت» در این باره به ایلنا گفت: آئین نامه اجرایی تعیین نوبت کاری پرستاران هنوز از سوی دولت تنظیم نشده است. این درحالی است که دولت در سال ۸۷ موظف شده بود ظرف شش ماه از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری این آئین نامه را تنظیم کند.
این فعال صنفی پرستاران ادامه داد: نوبت کاری پرستاران تا پایان سال ۸۷ تابع قانون استخدام کشوری و نظام هماهنگ کارکنان دولت بود اما از ابتدای سال ۸۸ قانون مدیریت خدمات کشوری برای تعیین نوبتهای کاری حاکم شد.
وی افزود: در آن زمان این قانون آئین نامه اجرایی نداشت بنابراین دولت وقت مقرر کرد که نوبت کاری‌ها به طور موقت بر مبنای حقوق مبنای سال ۸۷ محاسبه شود.
سطوت ادامه داد: این آئین نامه هنوز نوشته نشده و نوبت کاری پرستاران بیمارستان‌های دولتی هنوز و بعد از گذشت ۵ سال، بر مبنای حقوق سال ۸۷ محاسبه می‌شود.
این فعال صنفی پرستاران با اشاره به عدول چندساله دولت از تنظیم آئین نامه اجرایی تصریح کرد: در مهر سال ۹۱، هیات امنای وزارت بهداشت یک آئین نامه اجرایی برای تعیین نوبت کاری پرستاران تنظیم کرد و آن را از فروردین سال ۹۱ قابل اجرا دانست اما این آئین نامه هم اجرایی نشده است. با اجرای این آئین نامه وزارت بهداشت موظف می‌شد برای شش ماهه اول سال ۹۱ هم معوقه نوبت کاری به پرستاران پرداخت کند.
وی در تشریح تفاوت وضعیت پرداخت نوبت کاری پرستاران بخش خصوصی و دولتی افزود: پرستاران بیمارستان‌های خصوصی بر اساس مزد مصوب شورای عالی کار نوبت کاری خود را دریافت می‌کنند. نوبت کاری این پرستاران بسته به نوع شیفت کاریشان ۱۰، ۱۵ و ۲۲. ۵ درصد از حقوق مصوب شورای عالی کار است.
سطوت ادامه داد: در حال حاضر نوبت کاری پرستاران بیمارستان‌های دولتی بر مبنای حقوق مصوب کارکنان دولت در سال ۸۷ محاسبه می‌شود. با تنظیم آئین نامه این مبنا افزایش می‌یابد و در نتیجه حقوق پرستاران نیز بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.