چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۷

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: بالغ بر 1600 مدرسه استان کردستان در حال حاضر نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارند. به…

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: بالغ بر 1600 مدرسه استان کردستان در حال حاضر نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، سالار عرفانی‌نسب در جمع مدیران مدارس استان که با حضور وزیر آموزش و پرورش در سنندج برگزار شد با اشاره به این‌که در آستانه سال تحصیلی جدید قرار داریم، اظهار کرد: سیاست‌های ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، توسعه همه جانبه مشارکت‌های مردمی، ارتقاء مدیریت آموزشگاهی، عملیاتی کردن بودجه و تمرکززدایی چراغ راه همه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید خواهد بود.

وی با اشاره به اجرای پروژه مهر در قالب پنج کمیته در آموزش و پرورش استان، افزود: سال گذشته در اجرای پروژه مهر، آموزش و پرورش کردستان مقام اول کشور را در حوزه اداری کسب کرد.

عرفانی‌نسب عنوان کرد: کار ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید انجام شده و بر اساس سامانه الکترونیکی ستاد تاکنون رتبه سوم کشور را در این خصوص به خود اختصاص داده‌ایم.

وی ادامه داد: براساس کمیته شکایت آموزش و پرورش، تاکنون شکایت موثری در خصوص ثبت‌نام به این کمیته واصل نشده و کار ثبت‌نام دانش‌آموزان کردستانی با آرامش و رضایت انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هم‌چنین اظهار کرد: 230 نفر از دانش‌آموزان استان در گروه‌های آزمایشی مختلف رتبه‌های یک، دو و سه رقمی را کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد دو نفر رتبه یک رقمی، 33 نفر رتبه دو رقمی و مابقی رتبه‌های زیر هزار بوده‌اند.

عرفانی‌نسب با اشاره به این‌که این نهاد بر تقویت بنیه‌های اعتقادی و دینی دانش‌آموزان اهتمام ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: این اداره در بین دستگاه‌های اجرایی مقام اول را در امر اقامه نماز کسب کرده است.

وی هم چنین کسب رتبه دوم کشور در جذب دانش‌آموزان و هم‌چنین کسب رتبه ششم کشور از لحاظ پوشش واقعی دانش‌آموزان دوره ابتدایی را از دیگر موفقیت‌های این اداره برشمرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان به درخشش دانش‌آموزان کردستانی در مسابقات فرهنگی، هنری، المپیادهای علمی و ورزشی اشاره و اظهار کرد: کسب رتبه اول مسابقات فرهنگی هنری پرسش مهر و هم‌چنین کسب 29 مدال رنگارنگ ورزشی از دیگر موفقیت‌های دانش‌آموزان کردستانی بوده است.

وی در ادامه سخنان خود فرسوده بودن مدارس کردستان را یکی از چالش‌های جدی آموزش و پرورش استان عنوان و خاطرنشان کرد: بالغ بر 1600 مدرسه استان کردستان در حال حاضر نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارند.

عرفانی‌نسب در پایان یادآور شد: هم‌چنین 150 پروژه نیمه‌تمام آموزشی در استان کردستان وجود دارد که نیازمند همت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *