یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۰۵:۳۴

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت گفت: فاز بهداشتی برنامه تحول نظام سلامت فردا در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور وزیر بهداشت…

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت گفت: فاز بهداشتی برنامه تحول نظام سلامت فردا در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور وزیر بهداشت ابلاغ و اجرایی می‌شود.

محمدآقاجانی، معاون وزیر بهداشت و دبیر ستاد طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت در گفت و گو با فارس با اعلام این خبر افزود: جزئیات فاز بهداشتی طرح تحول سلامت فردا پس از بحث و بررسی با روسای دانشگاههای علوم پزشکی اعلام می شود.

وی گفت: همان طور که قبلاً اعلام شده است، در فاز بهداشتی طرح تحول نظام سلامت، تکمیل و تجهیز شبکه بهداشتی سراسر کشور، ایجاد مراکز بهداشتی و درمانی در حاشیه شهرها برای ارائه خدمات به 8.5 میلیون حاشیه نشین از طریق خرید خدمت، اجرای پزشک خانواده در شهرهای زیر 20 هزار نفر و حاشیه شهرها، اجرای برنامه ترویج خودمراقبتی و اصلاح سبک زندگی و نیز برنامه ملی کنترل بیماریهای غیر واگیر اجرایی می شود.

آقاجانی در پاسخ به این پرسش که قبلاً اعلام شده بود که تأمین نشدن بودجه عامل به تعویق افتادن فاز بهداشتی طرح تحول سلامت است، آیا این مشکل بر طرف شده است، پاسخ داد: تمهیدات لازم برای تأمین بودجه این بخش اندیشیده شده است و جای نگرانی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *