دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۴

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ کویر مصر جایی بسیار دور از شهرهای شلوغ، درست نزدیک به مرکز پهنه یک میلیون و ششصد…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ کویر مصر جایی بسیار دور از شهرهای شلوغ، درست نزدیک به مرکز پهنه یک میلیون و ششصد و چهل و هشت هزار و صد و نود و هشت کیلومتر مربعی ایران و در میانه کویری پهناور، جزیره ای کوچک در میان شنهای روان به نام روستای مصر واقع است، روستایی که درست مثل خود کویر شگفت‌انگیز و حیرت‌انگیز است.

هرچندکه پهنه ها،بلندی های و پستی های طبیعت سراسر شگفتی است؛ اما شگفتی منحصربه فرد، شگفتی کویرافسونی که تنها باحضور قابل درک است.

این روستا،واحه ایست در40 كيلومتري شرق جندق كه حضورجهانگردان خارجي در آن،يكي از شيرينترين خاطرات 40 خانوار ساكن در آن است و جندق نیز شهر کویری کوچکی است که درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد.

مصر دهکده ایست جداافتاده از جاده اصلی که بیشتر به آوردگاهی می ماند که در آن درختان کهن و راست قامت نخل به همراه سازه های خشتی و بادگیرهای آفتاب خورده اش مدتهاست مشغول زورآزمایی با تپه های لغزان شن هستند، آباد بومی با نزدیکترین فاصله با میانه ساحلی جنوبی کویرنمک که در نخستین برخورد با معماری خاص روستا و اندک آدمهای آن که به نظر نمی رسد هیچ کدام عجله ای برای رسیدن به مقصد داشته باشند.

روستای مصر با دو روستای بسیارکوچک دیگربه نامهای امیرآبادوفرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود 6 کیلومتر واقع شده اند تعداد خانوارهای ساکن در فرحزاد کمتر از انگشتان یک دست است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *