دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۱:۴۶

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه‌ی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: 1393، مبلغ 1660 میلیارد ریال به استان ابلاغ شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه‌ی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: 1393، مبلغ 1660 میلیارد ریال به استان ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، «ناصر حضرتی» در دومین جلسه‌ی شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی استان گفت: این اعتبارات با هماهنگی نمایندگان مجلس بین 495 پروژه عمرانی توزیع شده است.

وی افزود: اعتبارات تبصره 22 شامل 368 پروژه نیمه تمام با 1328 میلیارد ریال اعتبار، 81 پروژه جدید با 201 میلیارد ریال و 46 پروژه مستمر با 130 میلیارد ریال است.

وی به الزامات توزیع اعتبارات تبصره 22 قانون بودجه سال 93 اشاره و خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استانی از مهم‌ترین اولویت‌های توزیع اعتبارات تبصره‌ی 22 بوده است.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه‌ی استانداری هم‌چنین با بیان اینکه از محل اعتبارات تبصره‌ی 22 برای اجرای پروژه‌های جدید محدودیت وجود دارد خاطر نشان کرد: طبق قانون در هر شهرستان تنها تا سقف 10 میلیاد ریال به اجرای پروژه های جدیدی که تا یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند اعتبار اختصاص داده شده است.

حضرتی افزود: در توزیع اعتبارات تبصره‌ی 22 حدود 80 درصد کل اعتبار به پروژه‌های نیمه‌تمام و 10 درصد اعتبارات به کمک‌های فنی و اعتباری بخش‌های صنعت و کشاورزی، 2/5 درصد از اعتبارات پروژه‌های ورزشی و بقیه‌ی اعتبار برای اجرای پروژه‌های جدید اختصاص یافته است.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه‌ی استانداری در رابطه با اعتبارات ماده‌ی 180 قانون برنامه‌ی پنجم توسعه نیز گفت: این اعتبارات نیز به مبلغ 263 میلیارد و 800 میلیون ریال با توجه به شاخص‌های مختلف محرومیت و توسعه‌یافتگی بین شهرستان‌های استان توزیع شده است.

حضرتی اعتبارات حوزه‌های علمیه استان را 18 میلیارد و 380 میلیون ریال دانست و گفت: این اعتبارات برای تکمیل 9 پروژه به تصویب رسیده است.

در این جلسه هم‌چنین برای ترمیم بودجه‌ی هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی استان نیز مبلغ 39780 میلیون ریال به تصویب رسید و مقرر شد توزیع دستگاهی آن توسط دفتر برنامه‌ریزی و بودجه‌ی استانداری انجام شود.

در ادامه دومین جلسه‌ی شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی استان تأمین اعتبار 34 میلیارد ریال اعتبار پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سال 93، افزایش اعتبارات هزینه‌ای به میزان 14 میلیارد ریال برای چند دستگاه اجرایی و واگذاری ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری ماکو به منطقه‌ی آزاد ماکو، واگذاری ساختمان اداره‌کل راه و ترابری سابق به اداره‌کل اوقاف و امور خیریه به تصویب اعضا رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.