سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۵

به گزارش ایرنا، ˈقاسم سلیمانی دشتکیˈ روز سه شنبه در همایش روز شوراها اظهارداشت: سال گذشته میزان اعتبار تخصیص یافته به استان 400میلیارد…

به گزارش ایرنا، ˈقاسم سلیمانی دشتکیˈ روز سه شنبه در همایش روز شوراها اظهارداشت: سال گذشته میزان اعتبار تخصیص یافته به استان 400میلیارد ریال بوده که با تلاش و رایزنی مسئولان استانی حدود یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های استان جذب شد.

وی افزود: جذب این اعتبارکمک مالی قابل توجهی به شهرها و روستاهای مناطق محروم و شهرداری های استان بود .

سلیمانی ادامه داد:برای بودجه سال جدید نیز اعتبارات خوبی به منظور تجهیز دهیاری وشهرداری ها و انجام اقدامات شهرسازی در نظر گرفته شده که وضعیت بسیاری ازشهرداری ها و دهیاری ها را متحول می کند .

استاندارچهارمحال وبختیاری ازسفر وزرای نیرو، راه و شهرسازی و معاون اول رییس جمهور و مقامات ارشد کشوری به استان در آینده ای نزدیک خبردادو گفت: سفراعضای کمیسیون های اصلی مجلس نیز برای بررسی مسایل و مشکلات راه ها و آب استان بزودی انجام می شود که این سفرها با پیگیری های استانداری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی زمینه سازی شده است .

قاسم سلیمانی در پاسخ درخواست نماینده مردم شهرستان های بن،سامان و شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در زمینه افزایش اختیارات قانونی شورا ودهیاران ادامه داد: محدودیت هایی که برای شوراها در زمینه تصمیم گیری وجود دارد نقیصه قانونی است و شوراها باید از نمایندگان بخواهند این مسئله را در مجلس مطرح کنند .

وی با گلایه ازکم توجهی برخی مدیران نسبت به خواسته های شوراها بیان داشت: اعضای شورا حلقه اتصال مردم بامسئولان و منعکس کننده مطالبات مردم هستند وبرخی مدیران استان باید دیدگاه های خود را نسبت به نقش شوراها تغییر دهند .

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان داشت: فرمانداران مسئول پیگیری مصوبات جلساتی که با شوراها برگزار می شود، هستند وبا قاطعیت باید دراین زمینه عمل کنند .

وی با بیان اینکه استانداری درصدد انتصاب سه زن در پست های بخشدار درفارسان، بروجن،شهرکرد است افزود: برای این مهم با مقاومت و مخالفت هایی مواجه هستیم .

سلیمانی ادامه داد: این تابوها باید شکسته شود و زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه پابه عرصه فعالیت های اجتماعی و سیاسی بگذارند .

به گزارش ایرنا، نماینده مردم بن، سامان و شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه وضعیت نامناسب مالی شهرداری ها، اجرانشدن مصوبات جلسات شوراها با نمایندگان مجلس، روند کند سرمایه گذاری و استعلام طرح های سرمایه گذاری در شهرها و روستاها را از عمده مشکلات شوراها عنوان کرد .

ˈسید سعید زمانیانˈ اظهارداشت: بیمه نبودن اعضای شوراهای شهر و روستایی که صاحبان مشاغل آزاد هستند و نبود اختیارات قانونی برای شوراها در اجرای برخی برنامه ها از دیگر مشکلات این قشر است .

به گزارش ایرنا، این همایش با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاونان استانداری، جمعی از مدیران استان و اعضای شوارهای اسلامی شهر و روستاهای استان ومدیران کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی و عشایری برگزارشد .

9 اردیبهشت ماه با عنوان روز شوراهای اسلامی شهروروستا نامگذاری شده است .

8125/558/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *