جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۳

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فتحی در سخنان قبل از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان افزود:  11 هزار دانشجوی این دانشگاه در 11…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فتحی در سخنان قبل از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان افزود:  11 هزار دانشجوی این دانشگاه در 11 مرکز شهر زنجان و شش مرکز در شهرستان‌های مختلف استان و در 132 رشته تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان با بیان اینکه این دانشگاه 11 سال پیش در استان آغاز به کار کرد ادامه داد: در حال حاضر  جامعه  به دنبال فارغ التحصیلانی هست که کاری  برای جامعه انجام دهند شمار فارغ التحصیلان زیاد شده همانطور که شاهد هستیم.

فتحی افزود: مشکل اساسی فارغ التحصیلان دانشگاها پیدا کردن شغل است که مسئله  مهم تر برای دانشجویان هست.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان  افزود: برای اینکه دانشجویان در مراکز از  مهارتهای بالا برخوردار باشند تمرین و کار انجام دهند تا در این بازار کار با مشکل بر خورد نکنند.

فتحی با بیان اینکه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید متناسب با ماموریت خود برای ارایه آموزشهای عالی برنامه ریزی و تلاش کنند افزود: یکی از دغدغه‌های امروز در حوزه اشتغال فارغ‌التحصیلان، نبود تناسب بین آموزش‌ها و نیاز جامعه است که معتقدیم این تناسب باید با آموزش‌های مهارت‌محور ایجاد شود.

وی از دریافت مجوز تبدیل شدن مرکز علمی کاربردی زنجان به مرکز تربیت مدرس شمالغرب کشور خبر داد و گفت: امسال سه دوره تربیت مدرس برای تمام اساتید این دانشگاه برگزار می شود که تا کنون یک دوره از آن برگزار شده است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجانافزود: یکی از فاکتورها و ابزار اصلی در توسعه همه‌جانبه جوامع مختلف، داشتن نیروی انسانی ماهر و کارآمد است که برای رسیدن به این مهم، فراگیری آموزش‌های مهارت‌محور می‌تواند بخش اعظمی از این دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را به امید و بالندگی تبدیل کند، اما متأسفانه امروزه به خاطر نداشتن مهارت کافی در نزد فارع‌التحصیلان، شاهد آمار قابل توجه بیکاری در این زمینه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.