پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۶

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در این آیین که با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری و جمعی از مسوولان…

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در این آیین که با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری و جمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی و فعالان بخش صنعت و معدن برگزار شد ،گفت:یکهزار و 233 واحد صنعتی و تولیدی در استان وجود دارد که در دو سال گذشته 25 درصد این واحدها به دلیل مشکلات مالی، نداشتن سرمایه در گردش، کاهش ارزش پول ملی، مشکلات واردات تجهیزات و سوء مدیریت تعطیل شده است.

به گزارش ایرنا، ˈسید نعیم امامی ˈ افزود:مابقی واحدهای صنعتی و تولیدی استان نیز با کمتر از 50 درصد ظرفیت اسمی فعالیت می کنند.

وی، میزان سرمایه گذاری تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی استان را یکهزار و 500 میلیارد تومان و ظرفیت اسمی اشتغال در این واحد ها را 24 هزار نفر عنوان کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری جایگاه صنعت استان در کشور را هفدهم عنوان کرد و گفت: در چهارمحال و بختیاری واحدهای صنعتی غیرفلزی از نظر تعداد، واحدهای ساخت فلزات از نظر حجم سرمایه گذاری و واحدهای محصولات غذایی و آشامیدنی از نظر اشتغال رتبه های اول هر بخش را دارند.

امامی افزود: هم اکنون 174 معدن در چهارمحال و بختیاری در زمینه کانی های غیرفلزی، فلزی و خاک های نسور فعال است که 3.41 درصد از معادن کشور را شامل می شود.

وی تصریح کرد: استخراج موادمعدنی از معادن استان سالانه 5.5 میلیون تن است که 1.2 درصد میزان تولیدات کشور را به خود اختصاص داده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یکهزار و 503نفر در معادن استان مشغول بکار هستند، ادامه داد: این استان در فعالیت های معدنی در کشور در جایگاه بیست و یکم قرار دارد.

امامی،تولید سنگ مرمریت، سنگ لاشه، سنگ گچ، آهک صنعتی، مواد معدنی سیمان، سلیس، خاک نسوز، سولفات و مس را مهمترین مواد معدنی استان دانست.

وی تعامل بین بخشی بین بخش دولتی و فعالان صنعت و معدن، اصلاح شیوه نامه های صدور جواز فعالیت برای این بخش ها و حذف و احصاء موانع قانونی دست و پاگیر را خواستار شد.

به گزارش ایرنا، اول تا دهم تیرماه به نام دهه اقتصاد و صنعت نامگذاری شده است.

در این آیین از تعدادی از فعالان بخش تولید و صنعت که بیشترین تلاش را در یک سال اخیر داشتند با اهدا لوح تقدیر شد.

7361/7359

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.