دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، واحد ششم گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرمشهر به ظرفيت 162 مگاوات به شبكه سراسري برق كشور پيوست….

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، واحد ششم گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرمشهر به ظرفيت 162 مگاوات به شبكه سراسري برق كشور پيوست. با بهره‌برداري از واحد ششم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرمشهر،‌ فاز دوم اين نيروگاه خصوصي با ظرفيت 972 مگاوات به‌طور كامل وارد مدار برق كشور شد.

فاز دوم نيروگاه سيكل تركيبي خرمشهر كه هم‌اكنون نخستين واحد آن به مدار برق كشور پيوسته است، در دو واحد گازي 162 مگاواتي به‌ظرفيت كل 324 مگاوات در حال احداث بود كه واحد نخست آن سوم خردادماه و واحد دوم هم‌اكنون به بهره برداري رسيد.

فاز نخست نيروگاه سيكل تركيبي خرمشهر شامل چهار واحد گازي بود كه واحد نخست آن در اسفندماه 87،‌ واحد دوم در ارديبهشت‌ماه 88،‌ واحد سوم در تيرماه 88 و واحد چهارم آن در خردادماه سال 1389 به بهره‌برداري رسيد.

پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر متشکل از 6 واحد گازی 162 مگاواتی و 3 واحد بخار 160 مگاواتی در زمینی به مساحت 130 هکتار در منطقه آزاد اروند در کیلومتر 8 جاده خرمشهر-اهواز واقع شده است .

مجموع ظرفیت نیروگاه پس از احداث واحدهای سیکل ترکیبی به 1452 مگاوات خواهد رسید .
نوع توربین گاز نیروگاه V94.25)) تحت لیسانس شرکت زیمنس آلمان و ظرفیت هر واحد 162 مگاوات می باشد.

سوخت اصلی نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است که این سوخت در سه مخزن، هر کدام به ظرفیت 20000 متر مکعب ذخیره می شود. درحال حاضر تمامی 4 واحد فاز اول در حال بهره برداری می باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.