دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۴۹

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب “میراث جهانی ایران” شامل 16 اثر تاریخی باشکوه کشورمان است که طی سالهای 1358 تا 1392 در فهرست…

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب “میراث جهانی ایران” شامل 16 اثر تاریخی باشکوه کشورمان است که طی سالهای 1358 تا 1392 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این مجموعه دوزبانه (فارسی- انگلیسی) شامل فیلم DVD و کتاب است که برای اولین بار با بکارگیری جلوه‌های ویژه کامپیوتری، میراث شکوهمند ایران‌زمین را با دیدگاهی نوین و تصاویری بی‌بدیل به تماشا گذاشته است.

ایرینا بوکووا مدیرکل یونسکو در پیش‌گفتار کتاب نفیس میراث جهانی ایران به آفرینندگان این اثر هنری برای عرضه این کتاب فاخر و با ارزش تبریک گفته است.

محمدرضا سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو – ایران نیز در این کتاب آورده است: ایرانیان از دیرباز با دستاوردهای مادی و معنوی خود کاروان بشریت را به سمت تعالی و پیشرفت سوق داده‌اند و میراث هزاران‌ساله ایران‌زمین، خود گواهی بر شکوه و عظمت پر جوش و خروش این مرز و بوم است.

کتاب میراث جهانی ایران با همکاری خانه فرهنگ و هنر گویا، شرکت طلوع ابتکارات تصویری و حمایت معنوی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به‌تازگی منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.