دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۰

به گزارش خبرگزاری مهر، با حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان و همکاری مرکز تحقیقات و مطالعات اسلامی تایلند، کتاب “بیانات امام خمینی(ره)” به زبان…

به گزارش خبرگزاری مهر، با حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان و همکاری مرکز تحقیقات و مطالعات اسلامی تایلند، کتاب “بیانات امام خمینی(ره)” به زبان تایی، در قطع جیبی و در 124 صفحه و با تیراژ یک هزار نسخه به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، ترجمه و منتشر شد.

این کتاب که حاوی بیانات ارزشمند اخلاقی، عرفانی و سیاسی حضرت امام خمینی(س) می باشد، در همایشی که رایزنی فرهنگی کشورمان با عنوان “ماندگارترین چهره روحانی و معنوی امت اسلامی” 17خردادماه برگزار كرد، به همراه ویژه نامه مجله “The Leader”(رهبری) حاوی سیره و نهضت امام خمینی(ره) و نظرات شخصیتهای علمی، فرهنگی و سیاسی جهان در رابطه با آن امام سفر کرده که با حمایت رایزنی فرهنگی ايران و توسط مرکز تحقیقات و مطالعات اسلامی تایلند به چاپ رسیده بود، رونمایی شد و به هریک از شرکت کنندگان در این همایش، یک نسخه از کتاب و ویژه نامه مذکور اهدا شد.

انتشار ترجمه روسی “دقایقی با قرآن” در روسيه

بنیاد مطالعات اسلامی با هدف تبیین معارف قرآنی برای عموم مخاطبین روس زبان ، اقدام به ترجمه و نشر “دقایقی با قرآن” تاليف حجت الاسلام قرائتی كرد.

حجت الاسلام قرائتی درکتاب “دقایقی با قرآن” نکات اخلاقی، تربیتی و دینی مورد نیاز عموم جامعه را در بیانی کوتاه و گویا ارائه نموده است.

بنیاد مطالعات اسلامی مجموعه آثار خود را بر اساس دو سطح کلی مخاطبین طراحی و عرضه می نماید. دسته ای از آثار برای محققین، دانشجویان و علاقه مندانی می باشد که خواهان درک عمیق و علمی از معارف دینی می باشند و دسته دوم برای عموم مخاطبین ساماندهی شده است.  

بنیاد مطالعات اسلامی چندی پیش ترجمه روسی”علوم قرآنی” اثر مرحوم آیت الله معرفت را نیز منتشر نمود.

انتشار كتاب “فارابی موسس فلسفه اسلامی ” در روسيه

کتاب «فارابی بنیانگذار فلسفه اسلامی» به همت رایزنی فرهنگی كشورمان در قزاقستان ترجمه و با همکاری بنیاد مطالعات اسلامی در مسکو چاپ و منتشر شد. این کتاب که نسخه فارسی آن اثر دکتر “رضا داوری” است توسط یکی از مترجمین قزاق ترجمه  و در خرداد ماه  سالجاري در مسکو منتشر شد.

این اثر که توسط ” آلمات آبسالیکف” ترجمه شده است، ویراستاری فنی آن توسط دکتر” صفر عبدا… “از اساتید دانشگاه های قزاقستان  و ویراستاری علمی ترجمه روسی این اثر را دکتر” یانیس اشوتس” استاد فلسفه اسلامی به سرویراستاری دکتر” اشوتس ” سرویراستار سالنامه تحقیقی “اشراق” انجام شده است.

کتاب «فارابی بنیانگذار فلسفه اسلامی» علاوه بر اینکه خود اثری ارزشمند و درخورد تقدیر می باشد ترجمه آن از این جهت دارای اهمیت است که فارابی و آثار او در بین علمای فلسفه کشورهای روس زبان و مخصوصا قزقستان ارزش و اهمیت ویژه ای برای این دانشمند و فیلسوف بزرگ قائل هستند و ترجمه این کتاب از استقبال شایانی در بین افراد و مراکز علمی این کشورها برخوردار می باشد.

دکتر داوری از فیلسوفان برجسته ایران بوده و موفق به کسب عنوان فارابی شناس برجسته ایران و دریافت تندیس ویژه فارابی در نخستین جشنواره بین المللی فارابی گردید، کتاب “فارابی موسس فلسفه اسلامی” به بررسی دیدگاه های اصلی فارابی و نقش او در بنیان نهادن فلسفه اسلامی می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.