جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۳

به گزارش خبرنگار سینمای جهان باشگاه خبرنگاران؛ در تقابل بی‌نظیر سیاستمداران و هالیوودی‌ها قرار است «رابرت ردفورد»  شخصیت گوینده‌ی اخباری به نام «دان…

به گزارش خبرنگار سینمای جهان باشگاه خبرنگاران؛ در تقابل بی‌نظیر سیاستمداران و هالیوودی‌ها قرار است «رابرت ردفورد»  شخصیت گوینده‌ی اخباری به نام «دان ردر» را در اقتباسی از کتاب «حقیقت و وظیفه:مطبوعات،رییس جمهور و برتری قدرت» اثر «ماری میپس» را در فیلم «دروازه‌ی ردر» بازی کند. 

این کتابخاطراتی از پشت صحنه‌ی اتفاقاتی که بر سرِ «دان ردر» بعد از اعلام توطئه‌ی «بوش» برای کنار ماندن از جنگ ویتنام آمدرا بازگو می‌کند. این خبر برای «جورج دبلیو بوش» رسوایی ساخت و تیتر اول روزنامه‌های آن زمان شد. 

شخصیت «ماری میپس» را «کیت بلانشت» بازی خواهد کرد.

کارگردانی و فیلم‌نامه‌نویسی فیلم را «جیمز وندربیلتز» بر عهده خواهد داشت. این فیلم اولین تجربه‌ی کارگزدانی او را رقم می‌زند. پیش از این فیلم‌نامه‌نویسی فیلم‌های «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز» و «سقوط کاخ سفید» را بر عهده داشته است.

 فیلمبرداری این فیلم پاییز کلید خواهد خورد و هنوز کمپانی پخش و سازنده‌ی فیلم مشخص نیست.

انتهای پیام /اس

چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۶

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر کارگشا مدرک کارشناسی خود را در تهران و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را نیز در رشته…

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر کارگشا مدرک کارشناسی خود را در تهران و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را نیز در رشته شیمی تجزیه از دانشگاه لندن دریافت کرد و پس از اتمام تحصیلات در سال 1358 به کشور مراجعت کرده و به مدت 35 سال در عرصه آموزش، تحقیق و پژوهش مشغول خدمت است.

این استاد خلاق عرصه علمی کشور 35 مقاله ISI در مجلات و ژورنال های معتبر بین المللی به چاپ رسانده و  142 مقاله به کنفرانسها، کنگره ها و همایش های علمی ارائه کرده و همچنین تهیه 23 طرح پژوهشی، تالیف، ترجمه و چاپ 3 جلد کتاب را در کارنامه خود دارد که یکی از کتابها در سال 1386 به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی انتخاب و لوح سپاس دریافت کرد.

استاد راهنمای 59 دانش آموخته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای تهران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، الزهرا، خوارزمی و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و 6 دانش آموخته دکتری در دانشگاههای صنعتی شریف، شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر فعالیتهای وی محسوب می شود.

دکتر کارگشا در سالهای 90 تا 93 ریاست پژوهشکده فناوریهای پاک پژوهشگاه شیمی را به عهده داشته و به عنوان پژوهشگر برتر این پژوهشگاه نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.

قرار است انجمن شیمی ایران، در مراسم افتتاحیه هفدهمین کنگره شیمی ایران که دهم شهریور سال جاری در دانشگاه ولیعصر رفسنجان برگزار می شود با اعطای لوح سپاس از زحمات و خدمات ارزشمند این استاد فرهیخته تجلیل کند.

دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۷

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران ، کمک به ظرفیت سازی و مزیت سازی صادراتی تولید کالا و خدمات بخش تعاونی و زمینه…

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران ، کمک به ظرفیت سازی و مزیت سازی صادراتی تولید کالا و خدمات بخش تعاونی و زمینه سازی کمک حضور کیفی و موثر و پایدار اقتصاد تعاونی در بازارهای هدف صادراتی در رأس امور و وظایف اتاق تعاون قرار دارد. به همین منظور اتاق تعاون با حضور در شوراها و مجامع و کارگروه های مرتبط با صادرات زمینه تحقق هدف فوق را تسهیل می نماید.

تعدادی از مراکز اثرگذار در صادرات شامل کمیته انتخاب صادرکنندگان نمونه، کارگروه کنترل کیفیت کالاهای صادراتی، کارگروه رسیدگی به تخلفات صادرکنندگان، کارگروه مبارزه با دامپینگ،  شورای مراکز تجاری خارجی از کشور،  شورای اعزام هیئتهای تجاری، کمیته ارزیابی و صدور مجوزهای نمایشگاهی و کمیته کاهش قیمت تمام شده می شود  که اتاق تعاون حق ورود به آنها را دارد.

* جایگاه اتاق تعاون در صادرات غیر نفتی

جایگاه اتاق تعاون در صادرات غیر نفتی از سه دیدگاه قابل بررسی است:
یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۵

به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای رازی، این برنامه به منظور ترویج فرهنگ صرفه جویی، مصرف…

به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای رازی، این برنامه به منظور ترویج فرهنگ صرفه جویی، مصرف بهینه و اجتناب از پدیده رفاه زدگی و الگوبرداری از فرهنگ غرب برگزار می‌شود.

همچنین ارتقای روحیه قناعت و ساده زیستی با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف از دیگر اهداف این برنامه است.

کارگاه “ساده ولی زیبا” با حضور کارشناس برجسته ضمن بکارگیری آموزه های اسلامی در سه اجرا برای دوستداران این موضوع برگزار می‌شود.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به فرهنگ سرای رازی واقع در میدان قزوین- خیابان قزوین- کوچه شهید مرادی مراجعه و یا با شماره تلفن 55409549 تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام /اس

پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۴

یک منبع عراقی در سخنانی از حمله عناصر گروه بعثی-تکفیری به مرقد یونس پیامبر (ع) در شهر موصل خبر دادند. به گزارش باشگاه…

یک منبع عراقی در سخنانی از حمله عناصر گروه بعثی-تکفیری به مرقد یونس پیامبر (ع) در شهر موصل خبر دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک منبع آگاه عراقی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری المسله عراق اعلام کرد: عناصر گروه بعثی-تکفیری داعش با حمله به مرقد یونس پیامبر(ع) در شهر موصل دست به نبش قبر وی زدند.

این در حالی است که پیش از این یک منبع امنیتی در استان نینوا روز شانزدهم ماه ژوئن اعلام کرده بود که عناصر گروه تروریستی داعش پس از حمله به مرقد “یونس و دانیال نبی” تمامی کارکنان این دو مرقد را به گروگان گرفتند.

سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۲

به گزارش خبرگزاری مهر، درسگفتارهای تابستان 1393 موسسه مطالعات سیاسی  ـ اقتصادی پرسش در هفته دوم تیرماه ادامه دارد. از روز شنبه 14…

به گزارش خبرگزاری مهر، درسگفتارهای تابستان 1393 موسسه مطالعات سیاسی  ـ اقتصادی پرسش در هفته دوم تیرماه ادامه دارد. از روز شنبه 14 تیرماه ساعت 17 مازیار اسلامی درسگفتار جدید خود در این موسسه را با عنوان “الهیات و سینما” آغاز خواهد نمود.

در طرح درس این درسگفتار آمده است: در این دوره از درسگفتارها به بررسی رابطه الهیات و سینما پرداخته خواهد شد و مباحث نظری پیرامون این پیوند و همچنین خوانش های الهیاتی از برخی از مهمترین آثار تاریخ سینما مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

علاقه مندان برای شرکت در این درسگفتار و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش 6-88658603 تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه نمایند.

چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۹

ضیاءالحق امرخیل، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز دوشنبه با وجود آنکه اتهامات مربوط به دست داشتن در تقلب در جریان انتخابات…

ضیاءالحق امرخیل، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز دوشنبه با وجود آنکه اتهامات مربوط به دست داشتن در تقلب در جریان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را رد کرد اما اعلام کرد که “برای نجات فرآیند انتخاباتی” استعفا می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل ازخبرگزاری فرانسه، چندی پیش عبدالله عبدالله کاندیدای پیشرو انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خواهان توقف شمارش آرای انتخاباتی شده بود و کمیسیون انتخاباتی مستقل افغانستان را متهم به غرض ورزی علیه خود کرد.

عبدالله عبدالله پس از استعفای امرخیل به خبرنگاران گفت: اکنون درها برای مذاکره با کمیسیون انتخاباتی و صحبت درباره شرایط و حوزه‌ای که به فرآیند انتخاباتی کمک کند باز شده است. روز یکشنبه تیم انتخاباتی عبدالله با انتشار یک فایل صوتی از امرخیل وی را متهم به تقلب در انتخابات کرد.

امرخیل روز دوشنبه گفت: من به خاطر افغانستان و فرآیند انتخاباتی از سمتم استعفا می‌دهم. من تنها به این خاطر استعفا می‌دهم تا از فرآیند انتخابات محافظت کرده و دکتر عبدالله عبدالله روابط با کمیسیون مستقل انتخاباتی را از سر بگیرد. فایل های صوتی منتشر شده درخصوص تقلب من جعلی هستند.

شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۳

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، درباره لایحه تصویب حمایت از تولید گفت: صندوق ملی توسعه تولید کلیات آن…

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، درباره لایحه تصویب حمایت از تولید گفت: صندوق ملی توسعه تولید کلیات آن تصویب‌ شده که در مورد جزئیات آن در صحن مجلس بحث خواهد شد.

وی ادامه داد: مشکلی که در این زمینه در گذشته وجود داشت مسئله تعدد واحدهای پرداختی و وجه در بانک‌ها بود که باعث شد نتوان توجه ویژه به بخش تولید کرد ضمن اینکه یک مجموعه متولی حمایت از تولید نیز وجود نداشت.

وی تصریح کرد: براساس این قانون بانک‌ها موظف هستند منابع خودشان را در یک صندوق جمع کنند و آن صندوق متولی پرداخت به تولید باشد به عبارتی وجوهات کشور به سمت تولید سوق داده شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون حضور یک مجموعه پرداخت‌کننده تسهیلات یا تزریق منابع مالی به تولید که آن را توسعه ببخشد خالی بود. بنابراین برای توسعه اقتصادی لازم شد این کار صورت بگیرد.

وی در پایان گفت: به موجب این قانون 18 درصد از منابع تولید را بانک‌ها تأمین می‌کنند که به بخش تولید واگذار می‌شود.
انتهای پیام/

سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۵

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به برزیل، دیدار تیم های ایران و نیجریه در گروه F رقابتهای جام جهانی در بایشادا کوریتیبا در…

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به برزیل، دیدار تیم های ایران و نیجریه در گروه F رقابتهای جام جهانی در بایشادا کوریتیبا در حال برگزاری است.

از دقیقه 30 بازی بود که فریاد ایران ایران تماشاگران تمامی فضای ورزشگاه را پر کرد به طوریکه صدای طرفداران تیم فوتبال نیجریه در پایین ترین سطح ممکن قرار گرفت.

پوشش لباس کارلوس کی‌روش دراولین بازی رسمی تیم ملی فوتبال کشورمان برابر نیجریه کاملا متفاوت تر از دیدارهای گذشته تیم ملی در رویدادهای بین المللی بود. نمونه بارز این تفاوت پوشش شال سیاه رنگی بود که وی بر گردن خود آویخته بود.

از دقیقه 33 بازی که بر شدت حملات هجومی تیم فوتبال کشورمان افزوده شد تماشاگران که اغلب آنها از نیجریه طرفداری می کردند با سرو صدای کمتری به تشویق تیم محبوب خود مشغول بودند.

بازیکنان ذخیره هر دو تیم هم در اواخر بازی در نیمه اول به دستور مربیان خود به کنار زمین آمدند و به گرم کردن بدن های خود پرداختند

شعار “ایرانی با غیرت” هم از دقایق پایانی نیمه اول توسط تماشاگران ایرانی مستقر در ورزشگاه طنین انداز شد.

 

 

دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۳

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از البغدادیه نیوز:سران عشایر “الضلوعیه” امروز اعلام کردند ضمن پیوستن به عشیره “الجبور” نیروهای امنیتی را…

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از البغدادیه نیوز:سران عشایر “الضلوعیه” امروز اعلام کردند ضمن پیوستن به عشیره “الجبور” نیروهای امنیتی را در مبارزه با تکفیری های بعثی یاری خواهند داد.

یک منبع در فرماندهی استان صلاح الدین اعلام کرد شیوخ عشایر “البوجواري، خزرج، البوفراج، العبيد و الدليم در منطقه الضلوعیه از توابع بخش “بلد” واقع در استان صلاح الدین التحاق خود به موضع گیری الجبور برای مبارزه با ترویست ها را اعلام کردند.

پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۸

 مرتضی ظریف قربانی کارشناس سازه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، درباره کیفیت دوام سازه‌های بتنی در ایران اظهار داشت: سازه‌های بتنی…

 مرتضی ظریف قربانی کارشناس سازه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، درباره کیفیت دوام سازه‌های بتنی در ایران اظهار داشت: سازه‌های بتنی در ایران به ویژه در این چند سال اخیر از  کیفیت اجرایی بسیار خوبی برخوردار بوده و با توجه به تجهیزات به کار رفته در این زمینه رشد قابل توجهی داشته است.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه به خاطر کیفیت خوبی که این حوزه داشته استقبال شایانی از این صنعت شد و هم‌اکنون در زمینه اجرا نیز سازه‌های بتنی روز ‌به روز جای سازه‌های فلزی را می‌گیرند.
 
این کارشناس سازه عنوان کرد: علاوه بر کیفیت اجرایی، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است چرا که به دلیل پایین بودن قیمت اجرا حمایت بیشتری از آن صورت می‌گیرد.
 
وی تصریح کرد: به لحاظ طراحی نیز سازه‌های بتنی عملکردشان در تحمل بارهای مختلف بهتر است نسل جدید این سازه ها به دلیل بالا بودن توان بیشتر در اکثر شهرهای کشور در ساخت‌وسازهایشان استفاده می‌شود.
 
وی درباره اینکه ما چه اندازه از استانداردهای روز در سازه‌های کشور استفاده می‌کنیم افزود: ما همه استانداردهای روز دنیا را در اختیار داریم اما مسئله مهم‌تر این است که ما چه میزان از این استانداردها را اجرا می‌کنیم ولی با توجه به قابلیت‌های داخلی این استانداردهای را می‌توانیم به سازه‌های کل کشور تعمیم بدهیم که همه این‌ها به دقت و توجه سازندگان آن بستگی دارد.

ظریف در خصوص اینکه چه اندازه از نسل جدید استفاده می‌کنیم نیز گفت: متأسفانه نسل‌های جدید بتن را در صنعت به کار نمی‌گیرم و تنها برای سازه‌های خاص استفاده می‌کنیم.
 
وی درباره چالش‌های پیش روی این صنعت اظهار داشت: بخشی از مشکلات مربوط به گذشته است که به خاطر برخی مسائل مثل تحریم‌ها باعث شده ما به لحاظ فناوری از دنیا عقب بمانیم و نسل‌های جدید وارد کشور نشود یا خیلی کم در حد علوم آزمایشگاهی و دانشگاهی مورد استفاده قرار گیرد ولی با این حال برخی محصولات به لحاظ کیفی می‌توانند در بازارهای جهانی با محصولات خارجی رقابت کنند.
 
وی ادامه داد: علاوه بر این مسئله، در زمینه اجرا بسیاری از پیمانکاران سنتی هستند و با این روش فعالیت می‌کند در حالی که اگر ما بخواهیم با تکنولوژی روز دنیا همراه باشیم باید از سنت جدا شویم و به سمت نسل‌های جدید برویم.
 
ظریف افزود: مسئله مهم دیگر در این زمینه موضوع آیین نامه‌ها است که نداشتن یک آیین نامه مبنی بر داده‌های کشور خودمان اثرات نامطلوب بسیار زیادی بر این صنعت گذاشته چون اغلب آیین‌نامه‌های ما ترجمه کشورهایی مثل آمریکا و کانادا است که باید در این زمینه کارشناسانه بحث شود.
 
وی اضافه کرد: مشکل ما در بخش آیین‌نامه‌‌ها این است که اساس نوشتن آیین‌نامه‌ها آماری است و چون اطلاعات آماری ایران ضعیف است ما نمی‌توانیم یک آیین‌نامه درستی ارائه دهیم.
 
وی در پایان درباره به کارگیری علوم دانشگاهی در این حوزه تصریح کرد: تحقیقات دانشگاهی در چند سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و در بخش صنعت نیز عملکرد موفقی داشته است چون طی این چند سال به تحقیقات دانشگاهی اهمیت زیادی داده شد.
 
انتهای پیام/

یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۵

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، “آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی” رئیس مجلس خبرگان رهبری که روز چهارشنبه بر اثر عارضه قلبی به بیمارستان…

به گزارش خبرنگار احزاب
باشگاه خبرنگاران
، آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی” رئیس مجلس
خبرگان رهبری که روز چهارشنبه بر اثر عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شد، هم‌اکنون
در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و تحت درمان است
.
با گذشت چهار روز از آغاز بستری شدن و
درمان آیت‌الله مهدوی کنی در بیمارستان، برخی دیگر از مسئولان و شخصیت‌های شناخته‌شده
کشور نیز صبح امروز (یکشنبه – 18 خردادماه ) از رئیس مجلس خبرگان رهبری عیادت کردند
.


صبح امروز “عبدالرضا رحمانی فضلی” وزیر کشور، به همراه “علی عبداللهی” معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور، ضمن عیادت از آیت‌الله مهدوی کنی، در جریان
آخرین وضعیت سلامتی وی قرار گرفتند
.


طی سه روز گذشته مقامات و مسوولان کشوری و
لشکری با حضور در بیمارستان بهمن از آیت الله مهدوی کنی عیادت کرده و از نزدیک در
جریان وضعیت جسمانی وی قرار گرفتند
.

انتهای پیام/

جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۱۲:۲۳

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز؛ “الکساندر لوکاشویچ”، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری با…

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز؛ “الکساندر لوکاشویچ”، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری با تأکید بر تأیید آزاد، منصفانه و شفاف بودن انتخابات سوریه از طرف ناظران انتخاباتی گفت که هیچ دلیلی برای زیر سوال بردن مشروعیت این انتخابات وجود ندارد.
 
“لوکاشویچ” اضافه کرد که البته طبیعتاً این انتخابات به خاطر وجود درگیری در سوریه 100 درصد دموکراتیک نبود اما با توجه به میزان مشارکت مردم و یافته‌های ناظران انتخاباتی دلیلی برای زیر سوال بردن مشروعیت انتخابات وجود ندارد.  
 
وی از واکنش‌های سیاسی کشورهای غربی به انتخابات سوریه انتقاد کرد و تأکید کرد نادیده گرفتن دیدگاه میلیون‌ها نفر از مردم سوریه غیرقابل قبول است.
 

انتهای پیام/

سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران ،سید شکرخدا موسوی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزی پایه و اساس هر…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران ،سید شکرخدا موسوی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزی پایه و اساس هر کشوری است، افزود: خرید تضمینی محصولات کشاورزی در یک استان کار چندان مشکلی نیست.

وی تصریح کرد: با عدم خرید به موقع محصولات کشاورزی و نبود سردخانه و انبار برای نگهداری از محصول، ماحصل زحمت کشاورزان از بین خواهد رفت.

نماینده مردم اهواز اظهار داشت: این گونه عوامل توجیح منطقی ندارد و فقط سهل‌انگاری و برخی بی‌توجهی‌ها باعث می شود کشاورزان داخلی متضرر شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: در استان خوزستان صیفی‌جات بر دست کشاورزان باقی مانده و آنان را با مشکل مواجه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با پرداخت خسارات و جبران کمبودها و محصولاتی را که بر دست کشاورزان باقی مانده، شاید آنان انگیزه‌ای برای کشت پیدا کنند.

موسوی یادآور شد: با ایجاد سردخانه و مراکز نگهداری از محصول با ذخیره‌سازی خوب و سالمی را در طی یک الی دو سال خواهیم داشت.

انتهای پیام/

شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۶

رییس کل بانک مرکزی گفت: به طور جدی و محکم تاکید می کنم که برای شناسایی افراد پردرآمد به منظور غربالگری ثبت‌نام کنندگان…

رییس کل بانک مرکزی گفت: به طور جدی و محکم تاکید می کنم که برای شناسایی افراد پردرآمد به منظور غربالگری ثبت‌نام کنندگان یارانه نقدی، دولت به حساب‌های بانکی مردم ورود پیدا نمی کند.

ولی الله سیف در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد اینکه آیا حساب‌های بانکی مردم نیز جزو یکی از آن بانک‌های اطلاعاتی که دولت برای شناسایی افراد پردرآمد از آن سخن می گوید است؟ تصریح کرد: به هیچ وجه چنین مساله ای وجود ندارد و حساب‌ها شخصی مردم ملاکی برای شناسایی میزان درآمدها در دریافت یارانه نیست.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی محافظ اطلاعات و حساب‌های بانکی مردم است تاکید کرد: هیچ کسی نمی تواند از اطلاعات سپرده‌ها و نظام بانکی اطلاعی پیدا کند مگر اینکه حکم قانونی در این زمینه وجود داشته باشد.

رییس کل بانک مرکزی همچنین در مورد اینکه حتی در شناسایی 10 میلیون ثروتمند هم اطلاعات بانکی موثر نبوده است؟ تصریح کرد:خیر این موضوع هیچ ارتباطی به نظام بانکی کشور ندارد.

تاکیدات مدیران اقتصادی دولت بر عدم استفاده از اطلاعات بانکی در حذف یارانه بگیران

به گزارش ایسنا در حالی سیف در مقام رییس کل بانک مرکزی تاکید می کند که در شناسایی گروه‌های درآمدی هیچ کسی حق ورود به اطلاعات بانکی مردم را ندارد که پیش از این سایر مقامات اقتصادی دولت نیز بر این موضوع تاکید کرده بودند به گونه ای که شاپور محمدی-معاون اقتصادی وزیر اقتصاد- با اشاره به ثبت نام‌های انجام شده برای دریافت یارانه نقدی اعلام کرده بود که دولت در چارچوب قانون و هرآنچه که برای آن تکلیف کرده عمل می کند بر این اساس به هیچ وجه احتمال ورود به حساب‌های بانکی وجود ندارد و دولت بارها اعلام کرده که به اطلاعات اقتصادی افراد ورود نمی کند اما در چارچوب قانونی راستی‌آزمایی انجام می دهد و طبیعتا راستی‌آزمایی صورت خواهد گرفت.

در عین حال محمد پاریزی- معاون امور بانکی وزیر اقتصاد- نیز با بیان اینکه نظارت بر عملیات و شبکه بانکی که شامل سپرده های مردمی هم می شود از نظر حرفه ای درهمه جای دنیا از جمله ایران تابع اصول حرفه ای و رازداری خاص خود است عنوان کرده بود که این مسئولیت در کشور ما تحت نظارت بانک مرکزی است و وزارت اقتصاد هیچ برنامه و وظیفه قانونی برای سرکشی به حسابها یا وارسی سپرده های مردم و ورود به حریم شخصی افراد در این حوزه ندارد.

به گفته پاریزی استفاده از اطلاعات حساب های بانکی تنها با حکم قانونی امکان پذیر خواهد بود.

این در حالی است که محمدباقر نوبخت-معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور- همچنین علی طیب نیا- وزیر اقتصاد- نیز با وجود اینکه بارها عنوان کرده‌اند که بانک‌های اطلاعاتی کامل و دقیقی برای شناسایی دهک‌های درآمدی و افراد پردرآمد در اختیار دولت است هیچ گاه از تصمیم دولت برای استفاده از حساب های بانکی که از سویی می تواند موجب کاهش اعتماد بین مردم و دولت شده و از سویی دیگر خروج سرمایه از بانک ها رادر پی داشته باشد سخن نگفتند.

انتهای پیام

دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۹

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، ˈباران هاشم زهیˈ اظهار داشت: برای پروژه هایی که با سازنده به…

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، ˈباران هاشم زهیˈ اظهار داشت: برای پروژه هایی که با سازنده به عنوان پیش فروشنده و مردم به عنوان پیش خریدار، تفاهم نهایی بر سر قیمت تمام شده و زمان قطعی افتتاح را انجام داده ایم، هیچ مشکل خاصی از بابت تامین آب شرب و برق سراسری و گاز شهری وجود نداشته و انشعابات این واحدها به محل درب اصلی ساختمان منتقل و در حال نصب است.

وی افزود: برخی از پیش خریداران مسکن مهر در جلسه امروز ملاقات مردمی، برای توجیه تاخیر در پرداخت آورده نقدی خود به مشکلات نبود آب و برق در پروژه های مسکن مهر اشاره می کردند.

وی تاکید کرد: این مشکل بطور قطعی برای آن دسته از واحدهایی که زمان افتتاح آنها برای ماه های آینده تعیین و با ارسال پیامک به اطلاع صاحبانشان رسیده، حل شده است.

هاشم زهی از برگزاری جلسه ای در این هفته با مسولان ارشد وزارت نیرو در خصوص رفع پاره ای ابهامات و چالش ها در مسیر تامین خدمات برای سایر واحدهای مسکونی مهر خبر داد و گفت: با هماهنگی خوبی که بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو بوجود آمده بعید است برای افتتاح مابقی واحدهای مسکونی مهر، مشکلی از بابت تامین آب و برق داشته باشیم.

*** هرگز امتیاز از دلالان نخرید

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: باید به متقاضیان جدید مسکن مهر هشدار داد هرگز امتیاز پیش خریداران قبلی را از دلالان خریداری نکنند و تا زمان اعلام طرح های جدید تامین مسکن همچون مسکن اجتماعی، منتظر بمانند.

هاشم زهی تصریح کرد: هم اکنون در شرکت عمران شهر جدید پرند، هیچ ثبت نامی در مسکن مهر انجام نمی شود و معادل واحدهای در حال ساخت، متقاضی ثبت نام شده و پیش خریدار قطعی وجود دارد.

وی به درخواست متقاضیان در مورد نظارت بیشتر بر کار پیمانکاران اشاره کرد و افزود: این درخواست بلافاصله با موافقت مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند انجام و در حال پیگیری است.

1724

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.