چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام حسن امیری در همایش تجلیل از مربیان برگزیده طرح تربیت حافظان قرآن کریم در اصفهان اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام حسن امیری در همایش تجلیل از مربیان برگزیده طرح تربیت حافظان قرآن کریم در اصفهان اظهار داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با طرح ملی حفظ قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه تعداد یک میلیون طرح را بر عهده گرفت.

وی ادامه داد: برای برگزاری این طرح که قرار شد در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار شود از تیرماه سال 91 شروع به شناسایی بقاع متبرکه کردیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: در اجرای این طرح 170 بقعه مجری طرح ملی حفظ شدند و 500 مربی در سطح استان با این طرح همکاری کردند.

وی با بیان این مطلب که در زمان ثبت نام از داوطلبان حفظ قرآن، از مربیان نیز ثبت نام به عمل آمد، تصریح داشت: حدود 500 نفر از متقاضیان همکاری برای مربی گری جذب شدند.

حجت الاسلام امیری عنوان داشت: در دو سال گذشته بیش از 35 هزار نفر در دوره های آموزشی حفظ شرکت کرده اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان داشت: سال 94 پایان این دوره خواهد بود که تا آن زمان سازمان اوقاف و امور خیریه استان اصفهان باید حدود یک هفتادم جمعیت استان را در امر حفظ و قرائت تربیت کرده باشد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.