دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۰

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان از انسداد 170 حلقه چاه غیرمجاز در سال‌جاری در استان خبر داد. منصور ستوده در…

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان از انسداد 170 حلقه چاه غیرمجاز در سال‌جاری در استان خبر داد.

منصور ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، با بیان این‌که برداشت بیش از حد از منابع آب زیرزمینی علت این امر بوده است، اظهار کرد: هم‌چنین 450 حلقه چاه متعلق به کشاورزانی است که کشت خود را آغاز کرده بودند و تا پایان برداشت محصولات به آنها مهلت داده شده است.

وی میانگین هزینه صرف شده برای مسدود کردن هر چاه را یک میلیون تومان دانست و افزود: 320 میلیون تومان از اعتبارات استانی و 590 میلیون تومان نیز از اعتبارات ملی طرح تعادل بخشی برای این اقدام تعلق گرفته است.

ستوده با اشاره به نصب کنتورهای هوشمند در استان تصریح کرد: براساس الزامات قانونی به منظور استفاده بهینه از چاه‌های صنعتی و شرب بر روی 880 حلقه چاه کنتور هوشمند نصب شده و مابقی نیز تا پایان سال انجام خواهد شد.

دشت کبودراهنگ بحرانی است

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان در بخش دیگری از افت شدید آب در دشت‌های استان در سال‌جاری خبر داد و گفت: دشت‌های استان به علت برداشت بیش از حد و غیرمجاز از منابع آب، خشکسالی و کمبود باران به میزان 90 سانتیمتر افت داشته و به جز دشت کبودراهنگ که در وضعیت بحرانی است، مابقی در حالت ممنوعه قرار دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.