چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۱

سید مهدی سیدین نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: واحد تجسمی حوزه هنری استان اصفهان با مشارکت نگارخانه رضوان وابسته به…

سید مهدی سیدین نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: واحد تجسمی حوزه هنری استان اصفهان با مشارکت نگارخانه رضوان وابسته به آستان قدس رضوی اقدام به برگزاری نمایشگاهی با موضوع بازسازی نسخ نفیس موزه های آستان قدس رضوی شامل موزه های حرم مطهر و موزه ملی ملک در تهران با نام “آرایه های کهن” کرده است.

وی افزود: در این نمایشگاه 34 اثر از هنرمندان موسسه آفرینش های آستان قدس رضوی به نمایش گذاشته است که هنرمندان موسسه به بازسازی این نسخ قدیمی و کهن پرداخته اند.

مدیر حوزه هنری اصفهان تاکید کرد: در بازسازی این آثار سعی شده از کاغذهای دست ساز، رنگ های طبیعی و از همان تکنیک‌های اصل اثر استفاده شود تا کارهای تولید شده به اصل آثار نزدیک تر باشد.

وی ادامه داد: همچنین در خلق این آثار سعی شده کهنه سازی موجود در اثر اصلی اجرا شود و به همین دلیل ترک خوردگی کاغذها، تغییر رنگ‌ها و برخی خط و خطوط در آثار بازسازی شده دیده می‌شود.

سیدین نیا تصریح کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه 21 و 22 تیرماه دو نفر از هنرمندانی که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمده در این گالری حاضر می شوند.

به گزارش مهر، این نمایشگاه از روز پنج شنبه 19 تیرماه در گالری نقش خانه افتتاح و تا اول مردادماه برای بازدید عموم دایر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.