چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۵

محمود صاریخان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح های نیمه تمام بهداشتی در سردشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:…

محمود صاریخان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح های نیمه تمام بهداشتی در سردشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای احداث و بهره برداری از این تعداد خانه بهداشت روستایی در سال جاری 140 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: علاوه بر این در سطح استان چهار پروژه مرکز بهداشتی و اورژانسی بیمارستانی، چند پروژه آموزشی و تخصصی و ستاد دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان های سردشت، نقده، پیرانشهر و شهرستان های دیگر نیز هم اکنون به حال نیمه تمام هستند که با اولویت بندی آنها تا پایان امسال با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تعیین تکلیف می شوند.

صاریخان گفت: در سردشت خانه های بهداشت در روستاهای بیوران علیا، کولسه علیا و کانی زرد و همچنین پروژه توسعه اورژانس بیمارستان امام (ره) این شهرستان از جمله طرح های نیمه تمام در استان به شمار می روند که امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرند.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی استان در زمینه اجرای طرح تحول سلامت در استان نیز گفت: در اجرای طرح تحول سلامت در کشور هم دولت و هم وزارت بهداشت برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی شایسته به مردم با تمام توان در حال تلاش هستند.

وی گفت: این طرح از 15 اردیبهشت ماه در استان در قالب کاهش هزینه های بیماران شروع شده است و هم اکنون بیماران تنها 10 درصد هزینه ها در بیمارستان های دولتی را پرداخت می کنند و هیچ بیماری نیز برای تهیه دارو و ملزومات پزشکی به بیرون از بیمارستان مراجعه نمی کند که نتیجه این تحول رضایت مردم است.

صاریخان یادآور شد: در همین راستا تا پایان سال جاری جشن پایان محرومیت نیز در سطح استان برگزار می شود.

استان آذربایجان غربی دارای بیش از سه میلیون نفر جمعیت است که از این تعداد یک میلیون و 148 هزار نفر در مناطق روستایی سکونت دارند.

7506/584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *