یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی رسولی ظهر یکشنبه در حمع خبرنگاران با بیان اینکه اقدامات و برنامه های متنوع و گسترده ای…

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی رسولی ظهر یکشنبه در حمع خبرنگاران با بیان اینکه اقدامات و برنامه های متنوع و گسترده ای برای برگزاری و اقامه فریضه الهی نماز جماعت در بوستان ها و پارک ها طرح ریزی شده است، عنوان کرد: هدف از برگزاری نماز جماعت در بوستان ها ایجاد همدلی معنوی، اشاعه فرهنگ ناب اسلامی در مراکز عمومی شهر ، ایجاد علاقه و انگیزه در بین جوانان و شهروندان به منظور حضور در اجتماعات مذهبی است.

وی ایجاد امنیت اخلاقی در محیط‌های تفریحی با اقامه شعائر و گردهمایی نمازگزاران، تبلیغ چهره به چهره با حضور فعال روحانی در مجامع تفریحی جوانان و پاسخ به شبهات آنها را از جمله اهداف برگزاری این طرح در تابستان امسال عنوان كرد.

رسولی با اشاره به اینكه این گروه به طور رسمی هشت سال است كه در همدان این طرح را اجرا می‌كند، عنوان كرد: این طرح به صورت داوطلبانه در همدان اجرا شد و مورد حمایت شهرداری و شورای اسلامی قرار گرفت.

وی اظهار داشت : با توجه به اهمیت و ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز و تأکید پیامبر اکرم (ص) بر این مهم ، تفاهم نامه ای مابین شهرداری همدان و دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان و گروه فرهنگی تبلیغی سراج دراین زمینه منعقد شد.

شهردار همدان گفت: این تفاهم نامه با موضوع برگزاری نمازهای جماعت  در پارک ها و  بوستان ها با ارائه مشاوره و پاسخگویی به پرسش های شهروندان، جوانان و مراجعه کنندگان  پیرامون نماز توسط ائمه جماعات، طلاب و روحانیون جوان همدانی و با هماهنگی دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان  با مدیریت اجرایی گروه فرهنگی سراج و با مشارکت تشکل های مردمی و بسیجیان برگزار می شود.

رسولی با بیان اینکه اعتبارات طرح محراب سبز با تصویب شورای اسلامی شهر و توسط شهرداری همدان با مبلغی معادل 400 میلیون ریال انجام می شود، عنوان کرد: تجهیزات مورد نیاز  از جمله تبلیغات فرهنگی در دو حیطه فضا سازی شهری محل برگزاری نماز و همچنین تامین اقلام چون سیستم صوتی، موکت، مهر، سیستم روشنایی، پرده حائل برای تجهیز مکان های برگزاری  نماز جماعت  توسط شهرداری همدان تامین شده است.

شهردار همدان بیان كرد: امكانات و تجهیزات برپایی نماز جماعت در پارك‌ها شامل موكت، وسایل صوتی و محل استقرار این امكانات توسط شهرداری تأمین می‌شود كه این همكاری بر اساس هماهنگی با سایر دستگاه‌های مرتبط امر برگزاری نماز جماعت در فصل تابستان انجام می‌شود.

وی اجرا و تحقق این تفاهم نامه را بخشی از عملکرد فرهنگی شهرداری همدان خواند و افزود: ترویج و توسعه فرهنگ نماز خوانی و معنوی سازی بوستان های سطح شهر باید سرلوحه عملکرد دیگردستگاه های متولی قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.