پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۲

مرتضی ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امسال برخلاف چندسال گذشته از پراکنش بارندگی مطلوبی با 404 میلی متر برخوردار…

مرتضی ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امسال برخلاف چندسال گذشته از پراکنش بارندگی مطلوبی با 404 میلی متر برخوردار بوده ایم، گفت: امسال در کوهدشت برداشت محصول بسیار چشمگیرتر از سالهای گذشته بوده است.

ملکی ادامه داد: امسال در کوهدشت 37هزار هکتار سطح زیرکشت گندم وجود داشت که بر اساس میانگین تعیین شده از سوی مدیریت زراعت لرستان پیش بینی می شد از این رقم بالای 60 هزار تن محصول تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهدشت بیان داشت: تاکنون در هشت مرکز خرید در کوهدشت 70هزار تن گندم خریداری شده و حدود پنج هزارتن تولید از سطح زیرکشت سه هزار هکتار مربوط به مناطق عشایری باقی مانده است که با این رقم 75هزارتن گندم محصول امسال خواهد بود.

وی یادآور شد: این رقم مربوط به گندم خریداری شده در مراکز خرید در کوهدشت است و تولید گندم امسال در این شهرستان بالای 85 هزارتن بوده که متاسفانه به علت عدم برنامه در امر مبادی خروجی حدود 20 درصد از این رقم تحت عناوین مختلف به صورت غیرمجاز از شهرستان خارج شده است.

ملکی همچنین با اشاره به 60 هزار و 500 هکتار سطح زیرکشت جو با تولید بالای 100هزارتن در سال زراعی جاری گفت: این درحالی است که قیمت خرید جو در بازار از قیمت تضمینی دولت بالاتر بود و این باعث شد کشاورزان محصول جو خود را به دلالان یا همان سلف خرها بفروشند تا به استانهای دیگر حمل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.