چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۰۰

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «حسن موذنی» روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری، 4900 معلم شهید کل…

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «حسن موذنی» روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری، 4900 معلم شهید کل کشور و 327 معلم شهید استان تهران که با حضور وزیر آموزش وپرورش و جمعی از مسوولان بنیاد شهید برگزار شد، این موضوع را عنوان کرد.

وی با بیان اینکه 140 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در کل کشور وجود دارد، ادامه داد: 30 هزار نفر از این افراد دارای تحصیلات تکمیلی هستند.

به گفته موذنی، 70 هزار دانش آموز شاهد و ایثارگر در 1350 مدرسه شاهد و طرح پراکنده به تحصیل مشغول هستند.

معاون بنیاد شهید، یکی از اهداف توانمندسازی حوزه دانش آموزی را تحقق فرمان تاریخی امام حمینی(ره) و مقام معظم رهبری در رسیدگی به فرزندان شاهد و ایثارگر از کودکستان تا دانشگاه عنوان کرد.

موذنی ادامه داد: کیفیت سطح آموزشی دانش آموزان و شناسایی و پرورش استعدادهای آنها از دیگر اهدافی است که امیدواریم در دولت «تدبیر و امید» قویتر از گذشته به آن بپردازیم.

وی تصریح کرد، یکی از سیاست های ما، ایجاد فرصت های آموزشی و تربیتی مناسب برای جامعه هدف و استعدادیابی و حمایت از استعدادهای برتر در زمینه های علمی و فرهنگی است.

موذنی به برخی چالش های طرح شاهد در تهران و سایر استان ها اشاره و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک این مشکلات رفع شود.

وی با اشاره به حضور فرزندان جانبازان و ایثارگران در مدارس طرح شاهد، بر ضرورت تقویت مراکز شاهد و تعامل دوسویه میان آموزش وپرورش و بنیاد شهید در ابلاغ شیوه نامه ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم از همسران، مادران و خواهران شهدا که سابقه طولانی در مدارس شاهد دارند با حضور سردار «محسن انصاری» قائم مقام بنیاد شهید قدردانی شد.

اجتمام(3) ** 1880 ** م.ب ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.