چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۵:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، ودود پناهنده بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار عوامل پدافند غیر عامل با استاندار اردبیل تصریح کرد: از این…

به گزارش خبرنگار مهر، ودود پناهنده بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار عوامل پدافند غیر عامل با استاندار اردبیل تصریح کرد: از این رقم ۱۱۹ هزار و ۷۶ انشعاب شهری و ۶۴ هزار و ۶۸۵ انشعاب نیز روستایی است.

وی تعداد مشترکین خانگی شهری را ۲۸۷ هزار و ۹۶۹ مورد برشمرد و اضافه کرد: در بخش روستایی نیز ۷۵ هزار و ۸۶۳ مشترک داریم.

معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان بالغ بر ۱۸۳ هزار انشعاب را نیاز مند مراقبت های پدافند غیر عامل دانست و افزود: عمده ترین اقدام خروج از بن بست یک طرفه بودن خط انتقال گاز اردبیل بوده است.

به گفته پناهنده پیش از این خط انتقال از آستارا به اردبیل می رسید و با افت فشار در استان های شمالی در اردبیل افت محسوس فشار گاز احساس می شد.

وی افزود: با تقویت ایستگاه تقویت فشار سراب خط انتقال گاز اردبیل دو طرفه شده است و این مهم موجب خواهد شد با افت فشار مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه خط سوم انتقال گاز نیز مطالعه می شود، از راه اندازی سیستم GIS در شبکه ها خبر داد و افزود: خرید دستگاه های گازسنج سوز، سیستم های حفاظت از یخ زدگی و پیاده سازی روش قرائت از راه دور نیز در ایستگاه ها انجام شده است.

معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان از تجهیز ایستگاه های تقویت فشار گاز استان به سیستم مونیتورنیگ خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ایستگاه “قره لر” بصورت پایلوت به این سیستم تجهیز شده و این روند در مابقی ایستگاه ها ادامه خواهد یافت.

پناهنده بخشی از اقدامات پدافند غیر عامل شرکت گاز را پیش بینی برگزاری ۳۰ مانور برشمرد و اضافه کرد: در عین حال نصبت علمک روستاها بر روی دیوار های مقاوم و کوچک کردن زون های شهری از دیگر اقدامات مورد توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *