چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۸

کامران زیباکردار روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون هزار و 600 راس دام زنده…

کامران زیباکردار روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون هزار و 600 راس دام زنده (گوساله نر پرواری) به ارزش تقریبی 160 میلیارد ریال به کشور عراق صادر شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت هزار و 200 تن دان مرغی به ارزش تقریبی 24 میلیارد ریال و 42 تن تخم مرغ خوراکی به ارزش تقریبی یک میلیارد و 500 میلیون ریال به کشور عراق صادر شده است.

وی اظهارکرد: در راستای سیاست های سازمان دامپزشکی کشور و به منظور ارتقای سلامت و کیفیت محصولات دامی قبل از هرگونه بارگیری از دام ها تست های سل، برسلوز ، شاربن و آزمایش تیلریوزو و پلاک کوبی بعمل آمده است.

مدیرکل سازمان دامپزشکی استان کردستان صدور گواهینامه بین المللی سازمان دامپزشکی و مجوز خروج از کشور را منوط به اعطای مجوز صادرات و انجام آزمایشات این سازمان دانست.

به گفته وی دان مرغی و تخم مرغ پس از طی مراحل نمونه برداری و آزمایشات لازم و تعیین بار میکروبی و قارچی و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی تخم مرغ ها و پلمپ کردن محموله ها قابلیت صدور خواهد داشت.

زیباکردار افزود: استقرار کارشناس دامپزشکی به صورت تمام وقت و راه اندازی سیستم یکپارچه قرنطینه در گمرک های استان برای نظارت و صدور گواهی بهداشتی دامپزشکی جهت محموله های صادراتی فراورده های خام دامی از جمله اقدامات این اداره کل برای تامین سلامت و کیفیت محصولات صادراتی است.ک/3

7352/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.