شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۶

امیر گلاوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار آب پس از تصفیه شدن در محل تصفیه خانه…

امیر گلاوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار آب پس از تصفیه شدن در محل تصفیه خانه این شهر برای تامین مصارف شرب و خانگی وارد شبکه توزیع آب این شهر می شود.

وی با اشاره به کاهش حجم ورودی آب به دریاچه سد مهاباد در سال آبی جاری گفت: میزان آب ورودی به سد مهاباد امسال با 29 درصد کاهش نسبتا به پارسال به میزان 78 میلیون مترمکعب کمتر شده است.

گلاوی میزان ورودی آب به دریاچه سد مهاباد را هم اکنون 10 مترمکعب بر ثانیه اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته چهار مترمکعب کاهش یافته است.

وی یادآور شد: طبق برنامه ریزی های انجام شده امسال بیش از 93 میلیون مترمکعب آب از حجم آب ذخیره شده در پشت سد مهاباد برای بخش کشاورزی این شهرستان رهاسازی می شود.

گلاوی گفت: برای جبران کاهش میزان ذخیره آب، مقدار آب رهاسازی برای مصرف کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون 33 میلیون مترمکعب بوده که این مقدار سال گذشته 43 میلیون مترمکعب بود.

مدیر امور آب مهاباد از مردم و بویژه کشاورزان خواست تا در مصرف آب صرفه جویی کرده و مزارع و باغ های خود را به شیوه اصولی و درست آبیاری کنند و از هدر رفت آب جلوگیری کنند.

سد مهاباد دارای 197 میلیون مترمکعب ظرفیت کلی است که از این میزان 167 میلیون مترمکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تامین آب شرب شهر 136 هزار نفری مهاباد بیش از 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می دهد.

شهرستان مهاباد با 215هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

7512/584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *