یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۳۶

به گزارش ایرنا، علی حیدری روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر استان اردبیل افزود: 12 هزار واحد نیز همزمان با هفته…

به گزارش ایرنا، علی حیدری روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر استان اردبیل افزود: 12 هزار واحد نیز همزمان با هفته دولت و حدود هشت هزار واحد مسکونی باقیمانده نیز در دهه فجر به اتمام می رسد.

وی اضافه کرد: در بخش ساخت مسکن در شهرهای بالای 25 هزار نفر نیز 43 هزار واحد مسکونی تعهد داریم که 23 هزار واحد تحویل داده شده و 12 هزار واحد نیز تا هفته آخر خردادماه، شش هزار واحد در شهریورماه و دو هزار واحد نیز همزمان با دهه فجر افتتاح می شود.

او ادامه داد: از تعهد چهار هزار و 700 واحد بافت فرسوده هم یک هزار و 800 واحد تحویل داده شده و یک هزار و 400 واحد مسکونی در خردادماه و مابقی نیز در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

حیدری افزود: از تعهد ساخت شش مسجد در شهرک های مسکن مهر استان نیز عملیات احداث دو مسجد به اتمام رسیده، دو مسجد تا خرداد و دو باب نیز تا شهریورماه آینده به اتمام می رسد.

وی تشریح کرد: از تعهد ساخت 9 باب مدرسه در سطح استان نیز پنج باب در دست ساخت است که دو باب تاکنون به مرحله نازک کاری رسیده است.

فرماندار گرمی در این نشست از نارضایتی و انصراف متقاضیان مسکن مهر این شهرستان خبر داد.

محمود علایی اظهار کرد: پروژه 174 واحدی مسکن مهر گرمی حدود دو سال است که روی دست مسوولان این شهرستان مانده؛ 21 واحد پیشرفت فیزیکی 70 درصدی دارد و برخی در مرحله اجرای فونداسیون است.

وی افزود: افرادی که در قالب تعاونی ثبت نام کرده بودند با نارضایتی از طولانی شدن زمان ساخت و ساز انصراف دادند و خواستار بازپرداخت مبالغ پرداختی خود هستند که به دو هزار و 300 میلیارد ریال می رسد.

فرماندار پارس آباد مغان نیز با بیان اینکه پروژه یک هزار و 200 واحدی مسکن مهر این شهرستان هنوز آماده نشده، گفت: این پروژه در دو فاز انجام شده که در فاز اول یک هزار و یک واحد به اتمام رسید که از این میان 609 واحد پایانکار گرفتند و 201 واحد نیز در مرحله پایانکار هستند.

ایرج بیگدلو اضافه کرد: انشعابات آب، برق، گاز این واحد ها وصل شده اما هنوز سرانه های عمومی مانند آسفالت و فضای سبز آماده نشده است.

او بیان کرد: فاز دوم نیز در قالب تفاهم نامه سه جانبه( یک هزار و 240 ثبت نام کننده) برای یک هزار و 296 واحد در حال اجراست اما مشکل عدم اجرای زیرساخت ها توسط نهادهای خدمت رسان و عدم تامین مالی متناسب با پیشرفت کار پیمانکار جزو مشکلات اصلی این واحدهاست.

احمد حاج علیزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل نیز گفت: از سهمیه هشت هزار واحدی مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی سال 1392، تاکنون سهمیه چهار هزار و 400 واحد پرداخت شده که امیدواریم سهم استان به طور کامل پرداخت شود.

8123/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.