سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۱:۱۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر گروسی شامگاه دوشنبه در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سنندج، افزود: برای آزادی این…

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر گروسی شامگاه دوشنبه در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سنندج، افزود: برای آزادی این تعداد زندانی به 53 میلیارد ریال نیاز است و چشم به راه خیرین برای تامین این مبلغ هستیم.

وی با قدردانی از مردم خیر استان و کمک ها و مساعدت های همیشگی آنان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: سال گذشته از محل کمک خیرین 223 زندانی استان کردستان با 48 میلیارد ریال از زندان آزاد شدند و امسال نیز انتظار داریم این همت دو چندان شده و زندانیان در بند آزاد شوند.

وی بی احتیاطی در رانندگی، نوسانات اقتصادی و عدم دقت در تنظیم قراردادها و معاملات و به اجرا گذاشتن مهریه و عدم پرداخت نفقه را از مهمترین دلایل حبس افراد در زندان ذکر کرد.

گروسی از تصادفات رانندگی به عنوان مهمترین عامل زندانی شدن افراد نام برد و گفت: بی احتیاطی در امر رانندگی موجب حبس بسیاری شده و از این رو باید در رانندگی بیشتر دقت کرد.

وی آمار تصادفات در مناطق مسکونی را مهمترین دلیل حبس افراد دانست و اظهار کرد: براثر بی احتیاطی در این مناطق و زیرگرفتن عابرین پیاده بسیاری از افراد به زندان افتاده اند که باید رانندگان میزان دقت خود را بالا ببرند و از بروز تصادفات جلوگیری نمایند.

رییس کل دادگستری کردستان در ادامه از مردم استان به عنوان مردمانی خیر نام برد و گفت: جشن گلریزان در استان هر سال به نسبت سال قبل تر با شکوه تر برگزار می شود و این نشان دهنده فرهنگ بالای مردم در راستای احسان و نیکوکاری است.

گروسی از مردم استان خواست به قوانین راهنمایی و رانندگی بیشتر توجه کنند و قراردادهای اقتصادی را نیز با مشورت افراد آگاه و متخصص تنظیم کنند تا با مشکل برخورد نکنند.

جشن گلریزان با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم و خیرین در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.ک/3

7346/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.