جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۵

ˈمحمدرضا سراوانیˈ در حاشیه افتتاح نخستین کتابخانه گویای کودکان نابینا در سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزار…

ˈمحمدرضا سراوانیˈ در حاشیه افتتاح نخستین کتابخانه گویای کودکان نابینا در سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزار و 261 نفر از این افراد مرد و 648 نفر آنان را بانوان و دو نفر دیگر را افراد دو جنسیتی تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از این افراد از ضریب هوشی بالایی برخورداند و زمینه ادامه تحصیل و رشد آنان در مقاطع عالی وجود دارد و همچنین با توجه به محدود بودن کتاب ها به خط بریل، استفاده از فناوری جدید نظیر کتابخانه گویای کودکان نابینا در روند پیشرفت کودکان موثر خواهد بود.

مدیر کل بهزیستی استان خاطر نشان کرد: در سامانه کتابخانه گویا کتابهای نوشتاری به فایل های صوتی و یا تصویری تبدیل شده اند که این اقدام ظرفیت خوبی در راستای ارتقا آموزشی کودکان است.

وی ادامه داد: هم اینک دو هزار و 400 عنوان کتاب با موضوعات مختلف فرهنگی، دینی، آموزشی، علمی، داستان، تاریخی، قرآنی با ترجمه فارسی و انگلیسی و دیکشنری چهار زبانه در این کتابخانه وجود دارد.

سراوانی اظهار داشت: با توجه به قابلیت های بالای این کتابخانه قصد داریم در آینده این کتابخانه را در شهرستان های زابل و ایرانشهر با همکاری انجمن نابینایان و شرکت سامسونگ راه اندازی کنیم.

به گزارش ایرنا، هفتمین کتابخانه دیجیتال کودکان نابینا و کم بینا در کشور روز پنجشنبه با حضور شماری از مسوولان، رییس انجمن نابینایان کشور و معلولان سیستان و بلوچستان در زاهدان راه اندازی شد. ک/3

7312 / 653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.