شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۷

مختار مهاجر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: 699 هزار هکتار اراضی زیر کشت استان با تولید دو هزار و 890 هزار…

مختار مهاجر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: 699 هزار هکتار اراضی زیر کشت استان با تولید دو هزار و 890 هزار تن و در بحث صنایع تبدیلی هم 368 فقره پروانه صادر شده است که اشتغالی 7 هزار نفری را در استان ایجاد کرده است.

وی با بیان این که  ظرفیت این واحد ها دو هزار و 356 تن در سال است گفت: در محصول سویا در کشور رتبه اول، در گندم، کلزا و پنبه رتبه سوم و در برنج چهارم ودر جو مقام ششم کشور را دارا هستیم .

اولویت کشت در استان بر اساس الگوی کشت تعریف شده است

مهاجر در ادامه تصریح کرد: اولویت کشت در استان بر اساس الگوی کشت تعریف شده است و متناسب با آن انجام می شود و ما برای محصولاتت غیر سیاستی بخش حمایتی نداریم .

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه در خصوص تولیدات کشاورزی استان گفت: در محصولات باغی امسال 182 هزار هکتار کشت سیب درختی ما بود که 12 هزار و 977 تن تولید ما بود ودر مرکبات نیز دو هزار و 595 هکتار سطح زیر کشت مرکبات ما است که 171 هزار تن تولیدات ما بوده است.

وی در خصوص تولیدات باغی میوه های دانه دار گفت: سطح زیر کشت محصولات باغی دانه دار ما 31 هزار و 510 هکتار بود که از این مقدار 15 هزار و 888 تن تولیدات داشتیم و متناسب با این مقدار تولید صنایع تبدیلی آن نیز در استان احداث شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *