دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۵:۳۲

سلامت نیوز: رييس پليس آگاهي خوزستان جزييات كودك آزاري مرگبار در شهرستان شوشتر را تشريح كرد. سرهنگ حفيظ الله خواجوي اظهار داشت: پس…

سلامت نیوز: رييس پليس آگاهي خوزستان جزييات كودك آزاري مرگبار در شهرستان شوشتر را تشريح كرد.

سرهنگ حفيظ الله خواجوي اظهار داشت: پس از اعلام خبر فوت مشكوك پسربچه سه ساله يي در بيمارستان والفجر شوشتر، شناسايي و دستگيري عاملان اين كودك آزاري مرگبار در دستور كار قرار گرفت. بررسي ها نشان مي داد اين كودك در حالي كه به شدت مورد شكنجه قرار گرفته بود به بيمارستان انتقال يافته و تلاش پزشكان براي نجات جان او بي نتيجه مانده بود.
وي افزود: از سوي ديگر مردي كه اين كودك را به بيمارستان منتقل كرده بود، وقتي از مرگ او باخبر شد از محل گريخت. ماموران پس از بررسي هاي اوليه، آدرس محل زندگي پسربچه را يافته و پس از ورود به خانه، با دختر بچه پنج ساله يي روبه رو شدندكه وضعيت جسمي مناسبي نداشت و آثار متعدد شكنجه، سوختگي و كبودي روي قسمت هاي مختلف بدنش به چشم مي خورد.
رييس پليس آگاهي خوزستان با بيان اينكه اين دختربچه سريع از سوي ماموران نيروي انتظامي به بيمارستان منتقل شد، ادامه داد: با انجام تحقيقات تكميلي، مادر بچه ها كه به مواد مخدر اعتياد داشت، لب به اعتراف گشود و گفت كه شوهرش چند ماه پيش به دليل سرقت دستگير شده و در حال حاضر در زندان به سر مي برد.
وي خاطرنشان كرد: پس از زنداني شدن مرد، زن كه سرپناهي نداشت، همراه دو فرزندش به خانه دو مرد موادفروش مراجعه كرده و با آنها زندگي مي كرد. پس از مدتي، دو مرد قاچاقچي كه حوصله سرو صدا، گريه و زاري بچه ها را نداشتند، اقدام به كتك زدن و شكنجه آنها مي كنند. مادر دو كودك هم در برابر آزار كودكانش سكوت كرده و هيچ اعتراضي به آنها نمي كند اما پس از مدتي وضعيت جسمي پسربچه رو به وخامت گذاشته و او را به بيمارستان منتقل مي كنند اما با وجود تلاش پزشكان و به دليل شدت جراحات وارده فوت مي شود. وي در خصوص وضعيت جسمي دختربچه پنج ساله افزود: اين دختر در حال حاضر در بيمارستان بستري و تحت نظر پزشكان است اما وضعيت وخيمي دارد. مادر دو كودك و دو متهم اصلي پرونده نيز در بازداشت به سر مي برند و تحقيقات در اين زمينه ادامه دارد.
كاوياني، دادستان عمومي و انقلاب شوشتر هم از رسيدگي سريع به اين پرونده در دادسرا خبر داد و گفت: بازپرس پرونده دستورات لازم در خصوص اين پرونده را صادر كرده و پزشكان تلاش براي نجات جان دومين كودك را آغاز كرده اند.
منبع: روزنامه اعتماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *