چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۲

سلامت نیوز: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: 20 درصد ازدواج ها در کمتر از 5 سال گسسته می شوند….

سلامت نیوز: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: 20 درصد ازدواج ها در کمتر از 5 سال گسسته می شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محمود گلزاری در مراسم روز جهانی جمعیت افزود: در برخی از شهرهای کشور این آمار به حدود 30 تا 40 درصد نیز می رسد.

وی اظهار داشت: آمارها نشان می دهد در شمیرانات 56 تا 60 درصد ازدواج ها منجر به طلاق می شود در حالیکه در شهر ری این رقم 18 درصد است.

این مقام وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه خانواده های آشفته بیش از خانواده های گسسته در کشور ما وجود دارند، ادامه داد: خانواده های آشفته با کودک آزاری، خیانت و همسرآزاری رو به رو هستند که بسیار بدتر از خانواده های گسسته است.

گلزاری با اشاره به اینکه برنامه های شبکه های ماهواره ای بنیان خانواده را تضعیف می کنند، تصریح کرد: این مساله باعث می شود جوانان نگاه مثبت به خانواده نداشته باشند در حالی که باید در کشور برنامه هایی اجرا شود تا از این وضعیت خارج شویم.

وی با بیان اینکه بیشترین طلاق ها در یک سال اول زندگی اتفاق می افتد، گفت: بعضی از جامعه شناسان معتقدند دوران خانواده به سر رسیده و نیز روانشناسان نظر عکس دارند و اعلام می کنند اگر خانواده خوب تشکیل شود و محل بروز هیجان های مثبت باشد، کارآمدی انسان ها افزایش می یابد و خانواده نیز تحکیم خواهد یافت.

گلزاری افزود: مشکل این است که جوانان نگاه مثبت به خانواده ندارند زیرا الگوی درستی از خانواده ارائه نمی شود و همین موضوع منجر می شود که جوانان از تشکیل خانواده دوری کنند.

وی با بیان اینکه مساله اساسی پایداری و حفظ خانواده است، ادامه داد: سالیانه 160 هزار طلاق در کشور انجام می شود و در اثر آن صدها هزار جوان از تشکیل خانواده محروم می شوند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: دخترانی که طلاق می گیرند حدود 14 استرس و مشکل دارند و باید فرهنگسازی جدی کنیم که مساله ازدواج با مطلقه ها منعی ندارد، بلکه سفارش جدی شده است.

گلزاری تصریح کرد، خانواده در دنیا دچار بحران جدی شده و صاحبنظران عنوان می کنند در زمانی قرار داریم که فروپاشی خانواده از طرف سنتی در حال اتفاق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.