سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۱۵

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد شامگاه دوشنبه در برنامه گفتمان سیمای مرکر کردستان افزود: در برنامه پنجم توسعه…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد شامگاه دوشنبه در برنامه گفتمان سیمای مرکر کردستان افزود: در برنامه پنجم توسعه کشور با الهام از منویات رهبری 20 درصد از درآمد فروش نفت به صندوق توسعه ملی واریز شد و در لایحه بودجه سال 93 این رقم با پیشنهاد مثبت دولت به 31 درصد افزایش یافت که این منابع برای ایجاد اشتغال و فعالیت در بخش غیر دولتی هزینه خواهد شد.

وی موثرترین اقدام برای توسعه اقتصادی کشور را ایجاد اشتغال و تحقق اصل 44 دانست و گفت: دولت پیگیر است که منابع صندوق ملی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد سیستم بانکی با چالش روبرو است و باید تقویت شود و برای این کار باید از منابع توسعه ملی استفاده شود.

حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: پرداخت این اعتبارات در کنار اعتبارات قبلی که هنوز هزینه نشده است گامی مهم و گره گشا در کاهش مشکلات اقتصادی و حرکت موتور اقتصادی کشور است.

وی با اشاره به اینکه مجلس و دولت پیش بینی کرده اند با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، بخش حمایت از تولید را در اختیار متقاضیان قرار دهند گفت: اگر سقف بودجه تحقق پیدا کند 10 هزار میلیارد تومان از طریق تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بنگاه های اقتصادی قرار می گیرد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به پیگیری های قابل توجه نمایندگان کردستان برای جذب اعتبارات افزود: همراهی و هماهنگی مسوولین استان و ایجاد فضای رقابتی برای جذب سهم کردستان از این اعتبارات، بسیاری از مشکلات اشتغال را در این استان رفع خواهد کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنانش به برنامه های فرهنگی کردستان اشاره کرد و افزود: ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجهی در این استان فرهنگی برای فعالیت وجود دارد ولی باید شرایط بهتری را برای توسعه فعالیت های فرهنگی در این استان مهیا کنیم.

وی از قول مساعد مجلس شورای اسلامی برای پیگیری خواسته های مردم کردستان خبر داد و گفت: برای توسعه و آبادانی کردستان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه به منظور شرکت در آیین گرامیداشت پنجمین سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان، به سنندج سفر کرد.

رهبر معظم انقلاب در سال 88، هشت روز مهمان مردم کردستان بودند.ک/2

7354/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.