یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۰

به گزارش خبرگزاری مهر، هدایت حاتمی در بازدید از تالاب هشیلان کرمانشاه از نزدیک در جریان روند احداث سایت پرنده نگاری این تالاب…

به گزارش خبرگزاری مهر، هدایت حاتمی در بازدید از تالاب هشیلان کرمانشاه از نزدیک در جریان روند احداث سایت پرنده نگاری این تالاب قرار گرفت.

وی ضمن مهم شمردن ایجاد مراکز تحقیقی و پژوهشی در مناظر طبیعی استان و استفاده علاقمندان از امکانات اینگونه مراکز، یادآوری کرد: تالاب هشیلان از این لحاظ قابلیت های ویژه ای دارد.

به گفته معاون استانداری کرمانشاه، تالاب هشیلان با مساحت 400 هکتار  یکی از تالاب‌های بی‌ نظیر در خاورمیانه و کم‌نظیر در جهان است و بیش از110جزیره کوچک و بزرگ در آن وجود دارد.

حاتمی سایت پرنده‌نگری «هشیلان» را یکی از سایت های منحصر به‌ فرد در زمینه پرنده‌نگری دانست و افزود: با توجه به اینکه این تالاب توقفگاه بسیاری از پرندگان مهاجر است، احداث سایت پرنده نگاری می تواند زمینه های تحقیقی و پژوهشی خوبی را برای مراکز علمی فعال در این زمینه ایجاد کند.

وی معتقد است، سایت پرنده نگری تالاب هشیلان می تواند مکانی برای بازدید دوست‌داران طبیعت از پرندگان و آشنایی با گونه‌های مختلف باشد و تکمیل آن از نیازهای علمی استان خصوصا در مسائل زیست محیطی است.

حاتمی در ادامه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این سایت را 20 میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: باید همگی کمک کنیم استان کرمانشاه بتواند از مواهب طبیعی خود بیشترین استفاده را در زمینه های مختلف ببرد.

معاون استانداری کرمانشاه در پایان از اداره کل محیط زیست استان و سمن های فعال در زمینه محیط زیست که هفته گذشته اقدام به پاکسازی تالاب هشیلان کردند، قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.