جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۶

به گزارش خبرنگارایرنا، ˈمحسن حسین میرزاییˈ روز پنجشنبه در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی در محل فرماندار گلپایگان، افزود: این تسهیلات…

به گزارش خبرنگارایرنا، ˈمحسن حسین میرزاییˈ روز پنجشنبه در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی در محل فرماندار گلپایگان، افزود: این تسهیلات از طریق بسیج سازندگی استان برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی گلپایگان پرداخت می شود.

وی، مردمی کردن اقتصاد، کاهش وابستگی به نفت، مدیریت مصرف، کارآفرینی و استفاده حداکثری از زمان، منابع و امکانات را از جمله الزامات و راهکارهای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبرمعظم انقلاب عنوان کرد.

وی افزود: این مهم باید در جامعه نهادینه و عملیاتی شود.

میرزایی همچنین با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان گلپایگان در بخش های کشاورزی و دامداری بر ضرورت ترویج اشتغال با ایجاد کارهای کوچک و خانگی در کنار دیگر مشاغل برای توسعه و تعالی این شهرستان تاکید کرد.

نماینده مردم شهرستان های گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی و کمیته های مربوطه در ادارات این شهرستان برلزوم پیگیری مصوبات این نشست ها تا حصول نتیجه برای تحقق سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد.

ˈسید محمد حسین میرمحمدیˈ با اشاره به اینکه از همه ظرفیت های اداری، تخصصی و مردمی شهرستان باید در راستای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی استفاده کرد، افزود: نظارت مستمر بر طرح های اشتغالزا که با بهره مندی از تسهیلات بانکی انجام می شود باید در دستور کار مسوولان قرار گیرد.

مسوول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان نیز اظهار کرد: شهرستان گلپایگان با توجه به شرایط آب و هوایی و توانمندی ها از شهرستان های موفق و مطرح استان در اجرای اقتصاد مقاومتی بخصوص امنیت غذایی است.

سرهنگ پاسدار ˈ سید حسین انوری ˈ با اشاره به اینکه مسوولان ارشد و دیگر مسوولان استان تعامل و همکاری خوبی با بسیج سازندگی دارند افزود:با این تعامل، این نهاد هم در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و هم در اعزام گروهای جهادی جایگاه خوبی درخدمت رسانی به مردم بخصوص محرومیت زدایی دربین استان ها در کشور دارد.

حجت الاسلام والمسلمین ˈ سید علی موسوی خراسانیˈ امام جمعه گلشهر گلپایگان نیز با اشاره به اینکه اقتصاد مقاوتی در متن دین اسلام و آموزهای دینی وجود دارد گفت: بهترین کمک در تحقق اقتصاد مقاومتی پرهیز از تشریفات و صرفه جویی است.

شهرستان گلپایگان با سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر در 180 کیلومتری شمال غرب اصفهان واقع است.

پ/7138/ 7132

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.