سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۹

‌استاندار کرمانشاه گفت: مدیران و کارمندان دولت باید قوانین را در راستای رضایتمندی مردم تفسیر کنند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه،…

‌استاندار کرمانشاه گفت: مدیران و کارمندان دولت باید قوانین را در راستای رضایتمندی مردم تفسیر کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی در هفدهمین جشنواره شهید رجایی استان خواستار اهتمام و تلاش مدیران دستگاه‌ها برای جلب رضایت مردم از نحوه ارائه خدمات شد.

وی در این مراسم با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: اگرچه دوران مدیریتی و تصدی این بزرگواران کوتاه بود، اما رفتار و اخلاق آنان هیچگاه از خاطره‌ها محو نخواهد شد و هر دو این بزرگواران به عنوان یک الگو برای اقشار مختلف جامعه مطرح هستند.

وی همچنین به فعالیت یکساله دولت دکتر روحانی پرداخت و گفت: دولت تدبیر و امید طی یک سال گذشته خدمات خوبی به مردم ارائه داده و این در حالی است که پیش از این کشور با مشکلات عدیده‌ای روبرو بود.

وی گفت: نرخ تورم در سال گذشته حدود 45درصد بود، اما دولت موفق شد که این رقم را در سالجاری به زیر 25درصد کاهش دهد و برنامه ریزی کرده تا نرخ تورم تا پایان سال به زیر 20 درصد برسد که اقدامی اساسی و بنیادین در کشور است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه طی سال‌های گذشته کشور ضمن مواجه با تورم با رکود نیز روبرو بود٬ اظهار داشت: تورم همراه با رکود بدترین نوع شرایط اقتصادی است که در سال‌های گذشته در کشور حاکم بود و در سال 1391 کشور با آن همه امکانات و درآمدهای نفتی به رشد اقتصادی منفی 6.8 درصد رسید.

رضایی اقدمات موثر برای غلبه بر تورم و رکود را مستلزم تلاش مضاعف٬ کمک به رونق اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری عنوان ‌و بیان کرد: مدیران و مسئولین استان وظیفه دارند در این راستا جدیت و تلاش گسترده‌ای داشته باشند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: باید با استفاده از تجارب سایر استان‌های موفق در جهت ارتقاء شاخص‌های استان اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان به دنبال کلنگ زنی پروژه‌ها نیستیم، زیرا به اندازه 20هزار میلیارد تومان از سا‌ل‌های گذشته پروژه نیمه کاره روی دستمان باقی مانده است، لذا به دنبال کلنگ زنی جدید نیستیم و اتمام همین پروژه‌ها سالیان سال زمان می‌برد.

‌رضایی گفت: دولت تلاش دارد تا کارها با خردورزی٬ عقلانیت و صداقت دنبال شود و ما هم در استان از همین سیاست پیروی می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه توجه به صبر و حوصله از سوی مدیران و کارکنان در خصوص درخواست‌ها و کارهای مردم را متذکر شد و اظهار کرد: بحث رضایت ارباب رجوع مهم‌ترین موضوع دستگاه‌های اجرایی است و ارباب رجوعی که به دستگاهی مراجعه می‌کند باید با رضایت کامل از دستگاه مورد نظر خارج شود.

وی تصریح کرد: مردم باید احساس کنند که می‌توانند به سهولت در دستگاه‌های اجرایی جهت انجام شدن کارشان تردد داشته باشند و هیچ مدیر و کارمندی حق ندارد که با مراجعین با بی احترامی برخورد کند، لذا تا این حس را نداشته باشیم، هیچ توسعه‌ای محقق نخواهد شد.

وی با تاکید بر محول کردن بسیاری از ارائه خدمات به دفاتر پیشخوان گفت: این کار باید بصورت ضربتی در استان مورد پیگیری قرار گیرد و از رفت و آمدهای مردم که جز اتلاف وقت و هزینه برای آنان چیزی به دنبال ندارد٬ اجتناب شود.

استاندار کرمانشاه گفت: حفظ شأن ارباب رجوع بحثی مهم و اساسی است که قانونا و شرعا موظف به رعایت آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: قوانین و مقررات از لحاظ اجرا هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، اما این مدیران و کارمندان هستند که باید قوانین را در راستای رضایتمندی مردم تفسیر و اجرا کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.