جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۸

جمشید اسعدی عصر روز پنجشنبه در جلسه اشتغال، آموزش و نیازسنجی آموزش فنی و حرفه ای ماکو اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه…

جمشید اسعدی عصر روز پنجشنبه در جلسه اشتغال، آموزش و نیازسنجی آموزش فنی و حرفه ای ماکو اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه ای امسال دو طرح عمده شامل اجرای طرح آموزش شهروند الکترونیک و نیازسنجی آموزشی روستائیان استان را در دست اجرا دارد.

وی به نقش بسیار فعال آموزشگاه های فنی و حرفه ای این استان در امر اشاعه و ترویج آموزش های مهارتی اشاره کرد و افزود: به طور حتم آموزش های مهارتی در توانمندسازی افراد در حوزه‎های اشتغال پایدار نقش بسزایی ایفا می کند.

اسعدی گفت: این اداره کل علاوه بر توانمندسازی مهارتی افراد در بخش خصوصی و آموزشگاه های آزاد، در مراکز ثابت دولتی، ندامتگاه ها، دانشگاه ها، روستاها، تیم های سیار و پادگان ها در حال ارائه آموزش های مورد نیاز جامعه هدف بوده و برنامه جامعی برای سال 93 را ترسیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه ماکو دومین شهرستان بعد از نقده است که در بخش اشتغال، آموزش و نیازسنجی مهارت های فنی و حرفه ای مورد مطالعه قرار گرفته است افزود: در بررسی های انجام شده ما می توانیم حدود 100 شغل مختلف در بخش های مشاغل خدماتی، صنایع دستی کشاورزی و غیره را تعریف کنیم.

اسعدی یادآور شد: توانمندسازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی کشور مهم ترین رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای است.

فرماندار ماکو هم در این جلسه با تأکید بر نقش مهم آموزش های فنی و حرفه ای و ضرورت توسعه و ترویج آن در سطح شهرستان، آشنایی بیشتر مسئولان و خانواده ها با آموزش های فنی و حرفه ای را در گسترش فرهنگ مهارت آموزی در جامعه موثر دانست. ‏

شاهین علی زاده همچنین شرایط کنونی را برای رشد و توسعه اقتصادی و به ویژه شتاب دهی به فرایند تولید را امری حیاتی عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاری های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلااستفاده خواهد ماند و نخواهد توانست در تولید وبهره وری مؤثر واقع شود.

فرماندار ماکو گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید بازار محور بوده و بستر ایجاد کسب و کار در جامعه را برای افراد مهیا کند.

در ادامه این جلسه تفاهمنامه اجرای طرح آموزش روستایئان در 14 روستای ماکو به امضای طرفین رسید.

ماکو شمالی ترین شهرستان آذربایجان غربی است و با مرکز استان 260 کیلومتر فاصله دارد.

7128/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *