چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۹

ˈرجبعلی قاسمیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان فضای سبز با پیگیریهای این اداره کل در بخش عمده…

ˈرجبعلی قاسمیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان فضای سبز با پیگیریهای این اداره کل در بخش عمده ای از واحدهای صنعتی استان در دهه گذشته ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: شرکت ذوب آهن اصفهان با 16 هزار و 500 هکتار، فولاد مبارکه با یکهزار و 600 هکتار، سیمان سپاهان با 700 هکتار، تصفیه خانه های فاضلاب شهری استان با 360هکتار و نیروگاه شهید منتظری با 220 هکتار فضای سبز، بیشترین فعالیت را در رعایت قوانین محیط زیستی در زمینه ایجاد فضای سبز داشته اند.

قاسمی یادآور شد: بر اساس استانداردهای بین المللی زیست محیطی، 25 درصد از فضای فیزیکی واحدهای صنعتی باید به فضای سبز و درخت کاری اختصاص یابد.

وی ایجاد و توسعه فضای سبز را یکی از اقدامات اساسی و موثر در جهت کاهش آلایندگی و حفظ سلامت شهروندان برشمرد و گفت: فضای سبز به عنوان یکی از ارکان مهم در برنامه ریزی و مدیریت شهری، تاثیر قابل توجه در کنترل و بهبود هوای شهرها دارد.

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان اصفهان با تاکید بر تاثیر نقش فضای سبز در کاهش ذرات معلق هوا گفت: طبق تحقیقات انجام شده همبستگی معنی داری بین غلظت سرب با پوشش گیاهی در نواحی شهری وجود دارد.

ت/510/607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.