سه شنبه، ۱۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۲

به گزارش خبرنگار مهر، بهراد زندیه قبل از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر 10 کشتارگاه دام…

به گزارش خبرنگار مهر، بهراد زندیه قبل از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر 10 کشتارگاه دام و 10 کشتارگاه طیور در سطح استان وجود دارد که به صورت کاملا استاندارد و صنعتی اداره می‌شوند.

وی ادامه داد: در سال 88 حدود 70 درصد دام‌ها در کشتارگاه‌های سنتی ذبح می‌شدند، اما اکنون می‌توان گفت به همان میزان دام در کشتارگاه‌های صنعتی ذبح می‌شوند که در این زمینه رشد بسیار خوبی داشته‌ایم.

زندیه با بیان اینکه میادین دام استان به شکل سنتی شکل پیدا کرده و تبدیل آنها به شکل استاندارد با مشکلات عدیده‌ای رو به رو است، ادامه داد: در طی سه سال گذشته 15 کشتارگاه غیراستاندارد و سنتی به دلیل غیربهداشتی بودن تعطیل شد.

وی در مورد کشتارگاه‌های در حال ساخت نیز گفت: سه کشتارگاه صنعتی در شهرهای میانه، سراب و اهر در حال پیگیری ساخت هستند، همچنین برای ارتقا و تکمیل آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی فرآورده‌های خام دامی نیازمند 20 میلیارد ریال اعتبار هستیم.

مدیر کل دامپزشکی استان با بیان اینکه این استان همواره جزو پنج استان برتر کشور از نظر تولید فراورده های دامی بوده است، گفت: همچنین این اداره کل به صورت جدی و قاطع بر بهداشت فرآورده های خام دامی نظارت دارد و در این زمینه رتبه نخست کشور را داریم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.