یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۷

رضا ترکاشوند در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، افزود: یکی از اقداماتی که ما در حمایت از زنبورداران پیگیر آن بودیم…

رضا ترکاشوند در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، افزود: یکی از اقداماتی که ما در حمایت از زنبورداران پیگیر آن بودیم ایجاد مجموعه‌ای به عنوان حامی مالی آنان بود.
 
وی اضافه کرد: در این راستا تأسیس صندوق حمایت از توسعه زنبورداری کشور در دستور کار ما قرار گرفت که حدود دو سال پیش با حمایت‌های ویژه وزارت‌خانه و کمک خود زنبورداران منابع این کار تأمین و صندوق راه‌اندازی شد.
 
ترکاشوند افزود: به دنبال این کار با پیگیری‌های تشکل‌ها و وزارت جهاد از محل هدفمندی یارانه‌های بخش کشاورزی حدود 15 میلیارد تومان برای کمک به این صندوق و افزایش صندوق سرمایه‌‌ی سهام‌داران آن اختصاص یافت.
 
وی با بیان اینکه طی دو سه ماه اخیر کلیه کارهای مربوط به پخش این اعتبار بین سهام‌داران و همچنین مراحل مربوط به تهیه طرح بازنگری تأسیس و افزایش سرمایه صندوق انجام گرفته است ادامه داد: طی روزهای گذشته مجمع عمومی صندوق در این راستا تشکیل، افزایش سرمایه آن مصوب و به ثبت فرستاده شد.
 
ترکاشوند تصریح کرد: با این افزایش سرمایه، صندوق حمایت از توسعه زنبورداری بیش از 20 میلیارد تومان اعتبار خواهد داشت که این می‌تواند کمک خوبی در جهت تأمین نهاده و دارو باشد.
 
وی در رابطه با سخنان زنبورداران مبنی بر بلوکه شدن یارانه 15 میلیارد تومانی دولت توسط صندوق مادر تخصصی به دلیل سهم‌خواهی گفت: افزایش سرمایه باید طبق یک روال ضوابط و مقرراتی انجام شود، بحث سهم‌خواهی در میان نیست چون همه این منابع برای زنبورداران است.
 
ترکاشوند با بیان اینکه ممکن است در شیوه عمل اختلاف نظراتی وجود داشته باشد افزود: این پول کاملاً در اختیار صندوق زنبورداری بوده و صندوق مادر تخصصی نیازی به استفاده از این مبلغ ندارد.
 
وی تصریح کرد: ما مدل‌های ارائه خدمتی را برای زنبورداران تعریف کردیم که با کمترین انحراف، آنها بتوانند از منابع این صندوق برای خرید دارو و … استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.