جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۸

به گزارش ایرنا ˈمصطفی آزاد بختˈ شامگاه پنجشنبه در کمیته برنامه ریزی شهرستان ملایر که با حضور استاندار همدان برگزار شد، افزود: این…

به گزارش ایرنا ˈمصطفی آزاد بختˈ شامگاه پنجشنبه در کمیته برنامه ریزی شهرستان ملایر که با حضور استاندار همدان برگزار شد، افزود: این اعتبار با بررسی مسایل و مشکلات، برای عمران و آبادانی روستاها در بخش های مختلف در نظر گرفته شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه آبرسانی به 33 روستای ملایر بصورت سیار با تانکر انجام می شود بر همین اساس 32 میلیارد و 150 میلیون ریال به این امر اختصای یافت.

وی گفت: همچنین 50 میلیارد ریال برای بهسازی، 70 میلیارد ریال برای آسفالت راه های روستایی، 14 میلیارد ریال برای کشاورزی، چهار میلیارد ریال برای ورزش روستاها و 10 میلیارد ریال برای آبرسانی مسکن مهر اختصاص داده شد.

آزادبخت تقویت ارتباط و تعامل بیشتر با مردم و حضور جمعی مسوولان در مساجد محله برای بررسی مشکلات، تولید نان با کیفیت، رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، ایجاد اشتغال و ارایه خدمات صادقانه به مردم را از اولویت های مهم مسوولان در شهرستان برشمرد.

وی حضور و سرکشی استاندار همدان به شهرستان های استان را موجب شتاب روند توسعه بخش های مختلف دانست و گفت: هدایت های رهبر معظم انقلاب و وحدت مردم و مسوولان نیز موجب پیشرفت کشور می شود.

فرماندار ملایر اضافه کرد: با تدبیر دولت تدبیر و امید و وجود رییس جمهوری فرهیخته در راس قوه اجرایی کشور، عقلانیت، تجربه و اخلاق در دستور کار قرار گرفته و پرداختن به مسایل و مشکلات مردم در اولویت است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای تکمیل پروژه انتقال آب آشامیدنی از سد کلان و زه کشی و کانال کشی و احداث تصفیه خانه اعتبار لازم است.

ˈعلی نعمت چهاردولیˈ همچنین خواستار اختصاص اعتبارات لازم برای اجرا و تکمیل 18 کیلومتر باقیمانده از محور دو بانده ملایر به بروجرد شد و افزود: علاوه بر این، شش کیلومتر از محور ملایر به توره باقیمانده که نیاز به 90 میلیارد ریال اعتبار دارد.

وی احداث تقاطع غیر همسطح در دو میدان تعاون و انقلاب را دو ضرورت مهم در شهر ملایر عنوان کرد و گفت: 30 میلیارد ریال اعتبار برای احداث این تقاطع ها در نظر گرفته شد که با همکاری قرارگاه قائم و با قول استاندار همدان در این سفر، مقرر شد در صورت تامین 30 درصد نقدینگی و تهیه نقشه، بزودی عملیات اجرایی این تقاطع ها آغاز شود.

چهاردولی همچنین احداث اداره گمرک، احداث دو باب مدرسه در مسکن مهر و انجام آزمایش های لازم برای رانندگان ماشین سنگین در شهر ملایر را از دیگر خواسته ها برشمرد.

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار اختصاص اعتبارات لازم در بخش فرهنگ و هنر شهرستان، اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی سامن، اجرای کشاورزی مکانیزه، مدیریت منابع آب، گسترش شبکه دیجیتال ملایر، برقی کردن چاه های کشاورزی و توجه ویژه به ورزش کشتی این شهرستان شد.

ˈاحمد آریایی نژآدˈ ادامه داد: ملایر ظرفیت و پتانسیل ویژه ای در بخش گردشگری دارد که می تواند پذیرای تور یکروزه باشد و این امر نیاز به توجه ویژه و اختصاص اعتبارات لازم دارد.

وی نوسازی کامل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع)، حل مشکلات پایگاه های 115، تبدیل سه نقطه روستایی همجوار شهر ملایر به شهرک های اقماری و اجرای کامل و مطلوب طرح نظام سلامت و پیشگیری لازم به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه و هزینه های دولت را از دیگر مشکلات و خواسته ها برشمرد.

همچنین استاندار همدان در این جلسه دو میلیارد ریال برای احداث درمانگاه روستای اسلام آباد مشروط به تامین پنج میلیارد ریال دیگر آن توسط شبکه بهداشت و درمان، اختصاص داد.

در این سفر با حضور استاندار همدان عملیات اجرایی تصفیه خانه شهرک صنعتی سامن با 20 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد و حوزه علمیه خیرساز برادران روستای جوراب در زمینی با زیربنای 600 مترمربع و اعتبار هشت میلیارد ریال با ظرفیت پذیرش 50 طلبه و 40 واحد آموزشی بهره برداری شد.

استاندار همدان همچنین از شرکت بافتسان ملایر نیز بازدید کرد که این شرکت با ظرفیت تولید سالانه 18 هزار تن و سرمایه گذاری 650 میلیارد ریال و 22 میلیون یورو با پیش بینی اشتغال 204 نفر در حال احداث است.

بازدید از برخی واحدهای تولیدی از دیگر برنامه های استاندار همدان در این سفر بود.

در این جلسه همچنین از سوی استاندار همدان از خدمات و عملکرد مطلوبˈحسین فارسیˈ بخشدار جوکار نیز تقدیر شد. ک/2

7528/2624

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.