جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد خدیری در خطبه های امروز نماز جمعه پرند با توجه به آغاز ایام اعتکاف در آستانه…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد خدیری در خطبه های امروز نماز جمعه پرند با توجه به آغاز ایام اعتکاف در آستانه میلاد امام علی (ع) اظهار کرد: با تلاش ائمه جماعات و دیگر مسئولان در سال گذشته پذیرای 180 معتکف بودیم و در سال جدید تا این لحظه بیش از 200 نفر از مردم بخصوص جوانان اعم از زن و مرد ثبت نام کرده اند و دعوت می کنم از همه در این سه روز معتکف شوند و دل، جان و روح خود را صیقل دهند.

خدیری ایام ماه رجب را گرامی داشت و به نمازگزاران توصیه کرد تا از فیوضات این ماه استفاده و خود را پیدا کرده و خودسازی کنیم، بعد از میلاد امام جواد(ع) در هفته پیش رو میلاد با سعادت امام اتحاد و انسجام، امیرالمومنین علی (ع) است که هم میلادش در خانه خدا و هم شهادتش در خانه خدا صورت گرفت.

وی به بیان فضایل و خصایل آن حضرت پرداخت و با تبریک ولادت مسعود آن امام همام به تمامی شیعیان و مسلمانان، رهبری و مراجع از نامگذاری برخی فروشگاه ها به نام”110″ انتقاد کرد و آنها را خلاف و اشتباه دانست و گفت: سنت و ولایت که همان علی(ع) است دو راه برای رسیدن به خداست.  

امام جمعه پرند در بخش دیگری از سخنان خود میلاد امام جواد(ع) را یادآور شد و با ذکر روایتی از ایشان گفت: امام(ع) می فرمایند، سه وسیله است که انسان با آن به یک مقام و جایگاه منیع و بلند دست می یابد و آن، مقام رضوان و رضایت الهی است.

وی با بیان اینکه آرزوی همه عرفا و نهایت دقت بندگان واقعی خدا رضای اوست، اظهار کرد: هر کاری که از انسان سر می زند، موجب رضای خدا باشد، او از گزند بدی های دنیا و آخرت بیمه است و توصیه شده در روایات برای لبخند و رضایت دیگران کار نکنید، چرا که امکانات خدا بر امکانات بندگان او می چربد و در دنیا و آخرت کارساز است و حیف است انسان قدمی بردارد و زحمت بکشد، اما برای رضای خدا نباشد.

خدیری ادامه داد: امام جواد (ع) درخصوص سه وسیله برای ارتقای مقام انسان و رسیدن به رضوان الهی فرمودند: اول استغفار زیاد و درخواست عفو و گذشت از خدا داشتن  که نشانه رقت قلب است و ماه رجب ماه استغفار است، دوم، تواضع و فروتنی و سومین مورد برای رسیدن به رضوان الهی، زیاد صدقه دادن و رسیدگی به بندگان نیازمند و کارهای مورد رضای خداست که همه صدقه محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.