200 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از گیلان به خارج از کشور صادر شد

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا شعبان نژاد ظهر دوشنبه در جلسه بررسی صادرات محصولات کشاورزی استان افزود:  گیلان توان خیلی خوبی برای تولید انواع محصولات کشاورزی را دارد.

وی همچنین با بیان اینکه گیلان یک مسیر صادراتی برای صادرات محصولات کشاورزی است، اظهارداشت: صادرات از اهداف مهم تولید است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:  پارسال افزون بر 200 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از گیلان به خارج از کشور صادر و 200 هزار دلار ارز عاید کشور شد.

وی افزود: درآمد حاصل از صادرات در بخش کشاورزی خود به خود زنجیره تولید را مدرن، کیفیت محصولات را بر حسب سلایق مشتری افزون، سرمایه گذاری خارجی را جذب و عر ضه محصولات را از رخوت، رکود و سرگردانی در بازارهای داخلی به سوی نظم و دقت هدایت می کند.

شعبان نژاد تصریح کرد: در ایران توسعه صادرات غیرنفتی و رهایی از اقتصاد تک محصولی نفت ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است.

وی اذعان داشت: در دنیای کنونی توسعه صادرات تنها به افزایش درآمد ارزی از طریق صادرات کالا و خدمات محدود نمی ‌شود بلکه نقش بهتری را به‌ عنوان یک استراتژی رشد در جهان بر عهده دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:  صادرات امروز با ارزش افزوده بیشتر برای کشور نه‌ تنها به ‌عنوان یک مسیر انتخابی بلکه به عنوان دلیلی برای رشد و توسعه اقتصادی مطرح می ‌شود.

وی افزود: صنايع تبديلي به دليل به کارگيري محصولات کشاورزي به عنوان مواد اوليه مي تواند عاملي براي استفاده بهتر از اين محصولات تلقي شود.

شعبان نژاد تصریح کرد: ايجاد و گسترش صنايع تبديلي داراي برخي اثر هاي اقتصادي از قبیل ايجاد ارزش افزوده، ايجاد اشتغال، ايجاد درآمدهاي ارزي و همچنين استفاده بيشتر از محصولات کشاورزي و غیره خواهد شد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*