دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا شعبان نژاد ظهر دوشنبه در جلسه بررسی صادرات محصولات کشاورزی استان افزود:  گیلان توان خیلی خوبی برای تولید…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا شعبان نژاد ظهر دوشنبه در جلسه بررسی صادرات محصولات کشاورزی استان افزود:  گیلان توان خیلی خوبی برای تولید انواع محصولات کشاورزی را دارد.

وی همچنین با بیان اینکه گیلان یک مسیر صادراتی برای صادرات محصولات کشاورزی است، اظهارداشت: صادرات از اهداف مهم تولید است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:  پارسال افزون بر 200 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از گیلان به خارج از کشور صادر و 200 هزار دلار ارز عاید کشور شد.

وی افزود: درآمد حاصل از صادرات در بخش کشاورزی خود به خود زنجیره تولید را مدرن، کیفیت محصولات را بر حسب سلایق مشتری افزون، سرمایه گذاری خارجی را جذب و عر ضه محصولات را از رخوت، رکود و سرگردانی در بازارهای داخلی به سوی نظم و دقت هدایت می کند.

شعبان نژاد تصریح کرد: در ایران توسعه صادرات غیرنفتی و رهایی از اقتصاد تک محصولی نفت ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است.

وی اذعان داشت: در دنیای کنونی توسعه صادرات تنها به افزایش درآمد ارزی از طریق صادرات کالا و خدمات محدود نمی ‌شود بلکه نقش بهتری را به‌ عنوان یک استراتژی رشد در جهان بر عهده دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:  صادرات امروز با ارزش افزوده بیشتر برای کشور نه‌ تنها به ‌عنوان یک مسیر انتخابی بلکه به عنوان دلیلی برای رشد و توسعه اقتصادی مطرح می ‌شود.

وی افزود: صنايع تبديلي به دليل به کارگيري محصولات کشاورزي به عنوان مواد اوليه مي تواند عاملي براي استفاده بهتر از اين محصولات تلقي شود.

شعبان نژاد تصریح کرد: ايجاد و گسترش صنايع تبديلي داراي برخي اثر هاي اقتصادي از قبیل ايجاد ارزش افزوده، ايجاد اشتغال، ايجاد درآمدهاي ارزي و همچنين استفاده بيشتر از محصولات کشاورزي و غیره خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *