پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۲

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: در حال حاضر 3200 مسجد در استان وجود دارد که از این تعداد 1900 مسجد…

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: در حال حاضر 3200 مسجد در استان وجود دارد که از این تعداد 1900 مسجد متعلق به برادران اهل سنت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین منصور هاشمی در نشست خبری به مناسبت روز جهانی مسجد افزود: در سال گذشته بیش از دو میلیارد تومان از محل اعتبارات ابلاغی سازمان اوقاف کل کشور و هم‌چنین اعتبارات استانی به مساجد استان در جهت احداث، مرمت و بازسازی کمک شده است که این مقدار میان 480 مسجد در بندرعباس و 64 مسجد در شهرستان میناب و بقیه مساجد توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سه ماه آینده 83 مسجد که متولی آنها کمیته امداد امام خمینی(ره) است، آماده خواهد شد، هم‌چنین بسیج سازندگی نیز با حمایت‌های دفتر نمایندگی ولی فقیه و همکاری اهالی بازار در خصوص ساخت مسجد، اقدامات ثمربخشی را انجام داده است.

هاشمی در خصوص روستاهای فاقد مسجد افزود: در حال حاضر در استان 202 روستای شیعه‌نشین با حداقل جمعیت 20 خانوار، مسجد ندارند.

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه هرمزگان افزود: اعتبار تخصیصی برای روستاهای بدون مسجد 30 میلیون تومان است که این هزینه به تنهایی برای ساخت آن کافی نیست و باقی مبلغ به کمک و یاری خود مردم تهیه می‌شود، زیرا ساخت یک مسجد با مساحتی حدود 80 تا 100 مترمربع، حداقل برآورد هزینه‌های آن 70 میلیون تومان است.

وی گفت: در خصوص مناطق زلزله‌زده بشاگرد به کمک بسیج سازندگی و نیروهای جهادگر که در اردوهای جهادی شرکت می‌کنند از سازمان اوقاف درخواست مصالح داشتند که در اختیار آنها گذاشته شد، اما مشکل بزرگی که در شهرستان بشاگرد وجود دارد حمل مصالح است که هزینه‌های آن زیاد است.

هاشمی در پایان تصریح کرد: امسال برای ساخت، مرمت و بازسازی مساجد استان شش میلیارد تومان از سازمان اوقاف کل کشور درخواست کردیم، اما در حال حاضر مشخص نیست چند درصد از این رقم اختصاص داده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *