سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد سید ابریشمی دوشنبه شب در نشست تخصصی کمیسیون صنایع و معادن با صنعتگران استان که در سالن…

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد سید ابریشمی دوشنبه شب در نشست تخصصی کمیسیون صنایع و معادن با صنعتگران استان که در سالن باغستان برگزار شد اظهارداشت: وظیفه اصلی شهرکها تامین زیرساختها، آب، برق، گاز، فاضلاب و سایر خدماتی است که مورد نیاز تولیدکنندگان است.

وی افزود: بر اساس قانون دستگاههای اجرایی باید خدمات برق، آب و گاز را تا درب واحد بیاورند اما قبول کرده ایم تا درب شهرک انجام شود و مابقی توسط شرکت انجام خواهد شد.

ابریشمی با اشاره به اهمیت تامین آب مورد نیاز صنعت بیان کرد: مجموع آب مورد نیاز صنایع کشور 1.7 درصد است در حالی که 42 درصد درآمد صنعت آب کشور از محل صنایع تامین می شود لذا منطقی است به نیازهای تولیدکنندگان پاسخ داده شود.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت استان قزوین یادآورشد:از محل یارانه ها یک هزار و 400 میلیارد تومان قرار است به وزارت نیرو داده شودکه بخشی از هزینه های برق شهرک ها می تواند از این محل تامین شود که باید موضوع روشنایی و احداث پست 63 کیلوولت تامین برق شرکت شهرک های صنعتی در جلسه ای توسط نمایندگان با دقت بیشتری بررسی شود.


این مسئول بیان کرد: ادغام پارک صنعتی و شهرک صنعتی لیا در قزوین لازم است مورد بررسی جدی قرار گیرد که در این زمینه آماده همکاری هستیم.

719 شرکت شهرک صنعتی کشور فعال است

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: در حال حاضر از مجموع 929 شرکت شهرک صنعتی موجود کشور تعداد 719 شرکت فعال هستند که در سال 91 تعداد 21 شرکت مشمول ماده 141 و ورشکسته شده اند.

ابریشمی تصریح کرد: مجاز نیستیم درآمدهای یک شرکت صنعتی را در جای دیگر هزینه کنیم لذا از نمایندگان مجلس انتظار داریم در کمیسیون صنایع موافقت کنند تا سهم یارانه ها به شرکت های خدماتی در شهرک های صنعتی داده شود تا دست ما برای ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی در این مناطق باز شود.

معاون وزیر صنعت اظهارداشت: علیرغم پرداخت عوارض متاسفانه شهرک های صنعتی از خدمات شهرداری ها مانند آسفالت، جمع آوری زباله و خدمات شهری برخوردار نیستند لذا انتظار می رود حداقل 30 درصد از مبلغی که به شهرداریها پرداخت می شود به تصویب مجلس به شرکتهای خدماتی داده شود.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *