دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۴

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان، اعلام‌کرد: در این ناحیه 21 مدرسه تخریبی وجود دارد که دانش‎آموزان در آن تحصیل می‎کنند. به…

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان، اعلام‌کرد: در این ناحیه 21 مدرسه تخریبی وجود دارد که دانش‎آموزان در آن تحصیل می‎کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه زنجان، یعقوب‌علی عبادی در حاشیه مراسم طرح هجرت 3، در جمع خبرنگاران، گفت: مقاوم‎سازی مدارس با طرح هجرت متفاوت است. هدف طرح هجرت پر کردن اوقات فراغت و تربیت دانش‎آموزان در حد پرورش و رشد آموخته‎های تئوری در مدارس است، اما مقاوم‎سازی مدارس توسط اداره‌کل نوسازی مدارس اجرا می‌شود که در آن متناسب با شناسنامه آموزشگاه‏‌ها که هر ساله تهیه می‌شود، اولویت‎ها مشخص شده و متناسب با اعتبارات از بین اولویت‏‎های مدارس، مقاوم‎سازی انجام می‎‌شود.

وی افزود: در مدارس ناحیه یک زنجان 21 باب مدرسه تخریبی وجود دارد که دانش‎آموزان در این مدارس درس می‎خوانند و حدود 70 مدرسه نیازمند مطالعات مقاوم‎سازی است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان گفت: اگر اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، تعهدات مقاوم‎سازی مدارس پارسال خود را عمل کند بخش بزرگی از مشکلات مرتفع می‌شود. در واقع هم‎اکنون بیش از 20 مدرسه به مقاوم‎سازی اورژانسی نیازمند هستند.

وی در خصوص کمبود فضای آموزشی در ناحیه یک زنجان، اظهارکرد: هم‎اکنون در کوی ثمین حدود 500 دانش‎آموز دوره ابتدایی به مدارس کوی فرهنگ انتقال داده شده‎اند و سبب تراکم زیاد دانش‎آموز در این منطقه شده که همین امر باعث شد دانش‎آموزان کوی فرهنگ به اسلام‌آباد منتقل شوند، از سوی دیگر در کوی خرداد نیز مدرسه وجود ندارد.

عبادی تصریح‌کرد: در شهرک غرب نیز یک باب مدرسه وجود دارد که تکمیل نشده است. همچنین در شهرک الهیه نیز مشکل فضای آموزشی وجود دارد. این در حالی است که علاوه بر شهرک‎های اطراف داخل شهر نیز مشکل فضای آموزشی به چشم می‌خورد. مثلاً در طرح سبزه‎میدان 3 مدرسه به طور فیزیکی تخریب شد، اما با توجه به دو شیفته بودن عملاً از نطر کاربری شش مدرسه تخریب شده، این در حالی است که اقداماتی برای جایگزینی انجام نشد، لذا در مرکز شهر نیز مشکل فضای آموزشی شدید وجود دارد.

وی اظهارکرد: کمبود فضای آموزشی سبب شده، توزیع و ساماندهی دانش‎آموزان با مشکل مواجه شود که امیدواریم با پیگیری بتوانیم بخشی از این مشکلات را مرتفع کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.