یکشنبه، ۱۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۰

مدیرمنابع طبیعی شهرستان گچساران گفت: جنگل‌های ارتفاعات “دیل” این شهرستان همچنان در آتش می‌سوزند. فرهام جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

مدیرمنابع طبیعی شهرستان گچساران گفت: جنگل‌های ارتفاعات “دیل” این شهرستان همچنان در آتش می‌سوزند.

فرهام جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: آتش سوزی جنگل‌های ارتفاعات “دیل” شهرستان گچساران که از دیروز ساعت 17 شروع شده بود همچنان در آتش می سورند و هنوز مهار نشده است.

وی در خصوص دلیل آتش سوزی اظهارکرد: علت آتش سوزی مشخص نیست و در حال بررسی است.

مدیر منابع طبیعی شهرستان گچساران با بیان اینکه نیروهای هلال احمر، منابع طبیعی، محیط زیست، فرمانداری و اهالی روستای گناوه در تلاش برای مهار آتش هستند، خاطرنشان کرد: زمان مهار آتش سوزی به دلیل کوهستانی بودن و صعب العبور بودن مشخص نیست و خاموش شدن آن زمان می برد.

جلیلی با اشاره به اعزام یک فروند بالگرد برای انتقال نیروهای انسانی و غذا و آب به منطقه، تصریح کرد: به علت کوهستانی بودن و مناسب نبودن فضا برای نشستن بالگرد برای انتقال نیرو کارایی لازم را نداشت اما غذا و آب به محل آتش سوزی انتقال داد.

وی در خصوص میزان خسارات وارده ادامه داد: برآورد اولیه از میزان آتش سوزی حدود 15 هکتار عرصه جنگلی و مرتعی است که میزان دقیق ان باید بررسی شود.

مدیر منابع طبیعی شهرستان گچساران در پاسخ به این سوال که آیا نیروی کمکی نیاز دارید یا نه؟ اضافه کرد: نیروی کمکی حتماً نیاز داریم و برای اینکه نیروهایی که هم اکنون در حال خاموش کردن هستند بتوانند استراحت کنند و غذا بخورند باید نیروی کمکی به منطقه اعزام شود چراکه آتش سوزی از عصر دیروز شروع شده و نیروها در حال تلاش برای مهار و خاموش کردن آن هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *