دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۳۵

« سیروس نصیری» عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جلسه شورای عشایری استان تهران به ریاست « سید حسین…

« سیروس نصیری» عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جلسه شورای عشایری استان تهران به ریاست « سید حسین هاشمی» استاندار تهران و اعضای شورای عشایری استان تهران در منطقه ییلاقی دشت لار استان برگزار شد که مهم ترین مصوبات این جلسه بدین شرح می باشد.

مقررشد جلسه ای جهت واگذاری دو نقطه اتراقگاه دام عشایر در مسیر کوچ در محدوده پردیس تا لار با حضور ادارات منابع طبیعی، امورعشایر، محیط زیست تا یک ماه آینده برگزار شود.

همچنین در خصوص تخصیص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از خشکسالی به دام عشایر از مواد 10 و 12 قانون مدیریت بحران به میزان درخواستی مصوب سال گذشته به مبلغ 20 میلیارد ریال اقدام گردد.

مقرر شد جهت انجام خدمات رسانی به عشایر استان بودجه تملک دارایی های سرمایه ای و عمرانی امور عشایر مطابق مصوبه سال گذشته شورا به مبلغ 30 میلیارد ریال تخصیص یابد.

مدیرامور عشایر استان تهران ادامه داد: جهت اعمال مدیریت واحد در حوزه لار کمیسیون اقتصادی شورای عشایری استان به ریاست معاون برنامه ریزی استانداری و رییس کمیسیون اقتصادی و با عضویت دستگاههای مرتبط تشکیل و نسبت به یکپارچه سازی تصمیم گیری در این حوزه اقدام شود.

همچنین کلیات طرح احیاء مراتع لار در قالب طرح مرتعداری با اجرا و مشارکت عشایر دارای پروانه بهره برداری تصویب شد.

نصیری خاطرنشان کرد: سهمیه سبوس اتحادیه عشایری استان به میزان 700تن در ماه برای سال جاری مصوب شد.

وی گفت: جهت عرضه دام زنده عشایر نسبت به واگذاری جایگاه مناسب برای اتحادیه عشایری استان اقدام گردد.

مدیر امور عشایر استان تهران به دیگر مصوبات شورای عشایر استان تهران اشاره کرد و گفت: تخصیص آرد خوراکی عشایر به میزان 7 کیلوگرم برای هر نفر از عشایر که دارای دفترچه عشایری هستند، طرح ساماندهی گردشگری لار، اجرای طرح سامانه های خورشیدی و اجرای طرح ساماندهی گردشگری لار از دیگر مصوبات مهم این جلسه بود.

نصیری اضافه کرد: در جلسه شورای عشایری استان تهران 22 مصوبه به تصویب اعضای شورا رسید که با اجرای این مصوبات خدمت رسانی به عشایر استان تهران افزایش می یابد.

حدود سه هزار خانوار عشایری در استان تهران زندگی می کنند.

در حال حاضر عشایر استان تهران در مناطق ییلاقی شهرستان های شمیرانات، دماوند و فیروزکوه به سر می برند.

تهرام/7243/564

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.