شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر؛ سرهنگ علیرضا امینی پیش از ظهر شنبه در تشریح حوادث رانندگی هفته گذشته به خبرنگاران گفت: از مجموع تصادفات…

به گزارش خبرنگار مهر؛ سرهنگ علیرضا امینی پیش از ظهر شنبه در تشریح حوادث رانندگی هفته گذشته به خبرنگاران گفت: از مجموع تصادفات هفته گذشته دو مورد تصادف منجر به فوت بوده است.

وی با اشاره به وقوع 19 فقره تصادف فوتی بیان کرد: 38 نفر از هموطنان ما در این تصادفات مجروح شدند.

وی با اشاره به وقوع یک فقره تصادف خسارتی در جاده های استان نیز ادامه داد: 47.6 درصد تصادفات به شکل واژگونی خودرو رخ داده است.

وی با بیان اینکه میزان 38.1 درصد تصادفات جاده‌ای استان در جاده‌های اصلی رخ داده است؛ عنوان کرد: 14.3 درصد در جاده‌های فرعی و 47.6 درصد تصادفات هفته گذشته نیز در جاده‌های روستایی استان رخ داده است.

رئیس پلیس راه های خراسان جنوبی مهم ترین علل تصادفات هفته گذشته اشاره کرد و ادامه داد: : عدم توجه به جلو با 33.3 درصد از مهم ترین علل تصادفات هفته گذشته بوده است.

 به گفته وی تخطی از سرعت مطمئنه و عدم رعایت حق تقدم به نسبت مساوی هر کدام 23.8 درصد و انحراف به چپ با 12.3 درصد از دیگر علل تصادفات جاده ای هفته گذشته در استان گزارش شده است.

سرهنگ امینی به مهم ترین وسایل نقلیه مقصر در حوادث رانندگی استان اشاره کرد و افزود: سواری ها با 66.7 درصد ، موتورسیکلت‌ها 23 درصد و  وانت‌بارها با  14.3 درصد از وسایل نقلیه مقصر در تصادفات جاده ای استان بوده اند.

 وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته شش هزار و 851 تخلف رانندگی در جاده های استان اعمال قانون شده اند، تصریح کرد: از این تعداد دو هزار و 856 تخلف حادثه ساز بوده است.

 امینی اظهارداشت:  21 دستگاه خودرو و 18 دستگاه موتورسیکلت به دلیل تخلفات حادثه ساز توقیف و به پارکینگ انتقال داده شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.